Jak do koszenia trawy stonoga

Jak do koszenia trawy stonoga

Centipede trawa jest wolno rosnące turfgrass, który jest doskonały do pielęgnacji trawników niski utrzymanie, ciepły klimat. To jest nieco mniej tolerancyjny odcień i stóp ruchu niż Augustyn lub Bermudy trawy i jest najlepiej posadzonych w obszarach słonecznie, ruch. Centipede trawa rośnie w gęste maty pełzania stonogi resemling stolons i rzadko osiąga wysokość ponad cztery cale. Zgodnie z University of Hawaii stonoga trawa jest nazywany "lazy man's trawa" bo to rozwija się bardzo mało koszenia lub opieki.

Instrukcje

•Miej listków na Twoje jazda konna lub push kosiarka zaostrzone co 2 lata aby zapewnić czyste cięcie, gdy jesteś koszenia stonoga lub innego rodzaju trawy. Tępymi nożami łza końce liści i spowodować, brązowawe lany do trawnika.

•Mow gdy centipede trawa jest 3-3-1/2 cale. Zestaw kosiarka pokładu w 1-1/2 do 2 cali. Ten podstęp jest do cięcia nie więcej niż jedną trzecią wysokości trawy liści, gdy można kosić.

• Ustaw ostrze kosiarki powyżej 2 cali, gdy warunki są bardzo suche. Centipede trawa nie jest bardzo odpornych na suszę, i cięcia zbyt niskie będzie stres trawy i nawet głowy niektórych obszarach, powodując, że rosną słabo, jeśli w ogóle.

•Vary twój koszenia wzór. Jeśli kosisz trawnik z boku na bok, mow w górę iw dół następnym razem. Zmiana wzoru pozwala uniknąć zagęszczania gleby, szczególnie z jazda kosiarki, które są ciężkie i szerokie opony.

•Resist impulsem do worka trawy, ponieważ dostarczają ważnych składników odżywczych dla trawy centipede gdy równomiernie podczas rutynowych koszenia. Zlepiają się one na trawniku, ich rozpędzić z prowizji.