Jak obliczyć moc RMS dla wzmacniacz samochodowy

Widział ktoś, kto ma kupić wzmacniacz lub zestaw głośników postać "Moc RMS" wydrukowane na zewnątrz pola produktu lub w podręczniku użytkownika. W przeciwieństwie do maksymalnej mocy dane, które reprezentują maksimum wzmacniacza korzeń średnią kwadratu liczb (RMS) stanowią średnią ilość energii, którą produkuje wzmacniacz. Na szczęście proces obliczania moc RMS jest proste i wymaga tylko pióro i pad lub kalkulator.

Instrukcje

• Szczytową wartość napięcia należy podzielić przez pierwiastek kwadratowy z 2. Zanotuj tę postać.

• Podzielić wartości szczytowej prądu przez pierwiastek kwadratowy z 2. Zanotuj tę postać.

• Mnożenie liczb z dwóch poprzednich kroków aby uzyskać moc RMS. Załóżmy na przykład, napięcie szczytowe jest 8 i wartości szczytowej prądu jest 14. Aby uzyskać moc RMS, podzielić zarówno dane przez pierwiastek kwadratowy z 2 (1.414). Następnie należy pomnożyć obie te liczby: 5.656 i 9.899. Wynikowa liczba, 55.988, to moc RMS.

Porady & ostrzeżenia

  • Jeśli wartości szczytowej prądu i szczyt napięcia dane nie są dostępne w podręczniku użytkownika, można je uzyskać przez pomiarowe wyjściowymi wzmacniacza i instalacji elektrycznej pojazdu za pomocą multimetru. Alternatywnie wielu producentów wzmacniacz publikować szczegółowe specyfikacje online na stronach internetowych firmy. Wreszcie należy pamiętać, że napięcie szczytowe standardowe pojazdu nie przekracza 14,4 v.