Jak mieszać oleje syntetyczne idealna naturalne

Jak mieszać oleje syntetyczne idealna naturalne

Mieszanie olejów syntetycznych i naturalnych generalnie nie jest zalecane przez producenta silnika, ale jeszcze wykazano nie negatywnych skutków. Wiele silników polecam, tylko przy użyciu oleju syntetycznego, ponieważ zapewnia lepsze smarowanie i ogólnej funkcji ponad naturalne oleje. Jednak naturalnych olejów może bezpiecznie stosowany w silnikach, jak również. Mieszanie dwóch olejów jest generalnie bezpieczne, ale może wywołać negatywne skutki w zależności od warunków pogodowych. Zimnie wymaga użycia syntetyczny olej silnikowy nad naturalnymi.

Instrukcje

Jak mieszać oleje syntetyczne i naturalne

• Dopasować lepkość oleju syntetycznego lub naturalnego oleju już w silniku z tym z którym będziesz dodanie. Ogólnie typ oleju powinny być takie same, choć mieszanie różnych lepkości nie powinno powodować problemy. Jeśli olej syntetyczny jest 10W-30, a następnie olej naturalny powinien także być 10W-30.

• Sprawdzić poziom oleju. Najpierw Wyjmij bagnet i całkowicie zetrzeć go ręcznikiem lub szmata. Miejsce bagnetu powrót, pozostawić go w kilka sekund, a następnie wyciągnij go z powrotem. Ten wola dawać ty dokładny pomiar poziomu oleju w silniku.

• Policzyć ilość znaków na bagnecie i obliczyć ilość oleju, który należy dodać. Każdy znak ogólnie jest równoważne 1 litr oleju. Większość silników samochodów się średnio o 4 litry oleju. Jeśli olej jest tylko do pierwszego znaku, silnik wymaga więcej oleju.

• Zdjąć pokrywę od wlewu oleju silnik znajdujące się na pokrywę zaworów silnika. Umieścić lejek wewnątrz wypełniacz. Jeśli nie masz lejek, następnie ostrożnie wlać silnika olej wypełniacz. Tylko dodać 1 litr oleju w czasie i ponownie sprawdzić bagnetu z każdego kwarta. Dodać do oleju jest poniżej górnej kreski na bagnecie.

• Wziąć lejek z oleju wypełniacz i zastąpić WPR oleju silnika. Upewnij się, że WPR jest napięty. Umieścić bagnetu z powrotem i upewnij się, że jest to bezpieczne.

Porady & ostrzeżenia

  • Wziąć lejek z oleju wypełniacz i zastąpić WPR oleju silnika. Upewnij się, że WPR jest napięty. Umieścić bagnetu z powrotem i upewnij się, że jest to bezpieczne.
  • Mieszanie oleju syntetycznego i naturalnego podczas chłodniejszych miesięcy może osłabić skuteczność oleju i uszkodzić silnik.