Co to jest kwiat Penstemon?

Co to jest kwiat Penstemon?

Penstemon (czyt. pióro obiekcie mon) pochodzi z części Ameryki Północnej i jest członkiem rodziny snapdragon. To jest czasami nazywane beardtongue, dla rozmyte "broda" wewnątrz każdy kwiat.

Opis

Penstemon wytwarza wysokie skoki pokryte długi, rurowy petaled pięć kwiatów, które może być czerwony, Goździk, lawenda lub biały.

Kultury

Penstemon jest bardzo suszy hardy; w rzeczywistości go nie toleruje gleby mokre, rozmoczony i rzeczywiście można umrzeć, jeśli zbyt dużo wody. Preferuje witryny pełne słońce i dobry drenaż.

Typy

Najczęstszym typem macierzystym jest niebiesko kwitnące Penstemon strictus, penstemon Rocky Mountain. Penstemon palmeri, o nazwie różowy dziki Lwia paszcza, jest przyjemnie pachnące. Mniejszych odmian takich jak Penstemon pinifolius (sosna liść penstemon) działa dobrze w ogrodzie rock.

Rośliną roku

Odmiany Penstemon Husker Red został nazwany rośliną roku 1996 Stowarzyszenie roślin wieloletnich. Jego nazwa pochodzi od jej głęboko bordowy liści oraz fakt, że został opracowany na University of Nebraska.

Korzyści

Penstemons są atrakcyjne dla kolibry i nielubiana przez króliki. Ich odporność na suszę sprawia, że dobrym kandydatem do ogrodu (oszczędzania wody) xeriscape.