Narzędzia do napowietrzania

Narzędzia do napowietrzania

Z biegiem czasu trawniki zaczynają się cierpi na zagęszczenie gleby w wyniku ruchu pieszego i regularne koszenie, które ogranicza tlenu, które otrzymują korzenie i hamuje rozwój korzeni. Narzędzia do napowietrzania ożywić stare trawniki poprzez dostarczanie im bardzo potrzebne tlen; nudzą dziury w trawniku, zachowując zdrowe. Można znaleźć szeroką gamę narzędzi do napowietrzania, od prostych ręcznych ręczne narzędzia do aeratorów mechaniczne rdzeń.

Zlewkowa widły

Widelce spading jak widły i broadforks umożliwia kłuć dziury w trawniku i zmniejszyć zagęszczenie gleby. Ogrodnik lub właściciel domu po prostu jabs spading widelec do gleby i skał to iz powrotem, który ma dobrą pracę napowietrzania trawnika, i, jeśli już posiadasz jeden, to nic nie kosztuje. Jednakże ten metoda jest również czasochłonne i pracochłonne.

Buty do napowietrzania

Do napowietrzania buty, które są specjalnie zaprojektowane buty z metalowe kolce na dole, zapewniają tani i więcej pracy skuteczną alternatywę dla zlewkowa widły. Po prostu wkładasz na buty i podjąć się spacerem przez trawnik. Są szczególnie dobre dla bardzo małych trawników lub do kierowania żółte plamy wymagają odmłodzenie. Jednakże napowietrzania duże trawniki przy użyciu tej metody może zająć wiele godzin.

Aeratory ręcznie

Ręka Aeratory są wszechstronne grupy narzędzi obsługi push, które umożliwiają napowietrzania duże obszary bez opierania się na ciężkich maszyn. Aeratory strony mają zazwyczaj uchwyt bar na jednym końcu i obracanie skok lub podstawowy mechanizm na koniec działalności. Rdzeń Aeratory są szczególnie wydajne, ponieważ oni podciągają wtyczki gleby do powierzchni, tworząc kieszenie powietrza, co sprawia, że lepiej, dłużej trwające trawnik napowietrzania.

Aeratory mechaniczne

Mechaniczne, napowietrzania narzędzia są maszyny zasilany gazem, które działają podobnie do obsługi podstawowych aeratorów. Jazdy rdzenie do gleby i podciągnąć korki i są dostępne w obu wypychanie i jazda modeli. Te drogie maszyny nie mogą być praktyczne dla przeciętnego ogrodnikowi do własnych, ale często są one dostępne do wynajęcia od centrów wynajmu. Zawodowych krajobrazowych i trawnik usługodawców często używają mechaniczne rdzeń aeratorów do napowietrzania, więc wynajęcie firmy do wykonywania podstawowych mechaniczne napowietrzanie jest inna opcja.

Napowietrzanie naturalne

Natura ma swoje własne narzędzie do napowietrzania gleby. Robaki tworzenia tuneli, jak ich nory przez gleby, tym samym zmniejszając zagęszczania gleby i dostarczanie tlenu głęboko w przypowierzchniowych. Dodanie robaków w glebie jest skuteczne, niski utrzymanie sposobem wietrzyć gleby. Aby zachęcić robaki zamieszkują trawnik, dać trawa okazjonalne podlewanie głębokie i unikać stosowania syntetycznych środków chemicznych, które mogą być toksyczne dla robaków.