Części elektryczne samochodowe

Części elektryczne samochodowe

Pojazdu składa się z setek sztuk, w tym elementów elektrycznych. Przede wszystkim zasilany przez akumulator, samochód elektryczny system składa się z sieci web przewody i bezpieczniki. Elektrycznych prowadzi prąd i moc zasilanego z akumulatora i kieruje go do różnych elementów elektrycznych.

Baterii

Baterii służy jako pojazdu podstawowego źródła energii elektrycznej, kiedy rozpocząć lub wyłączyć silnik. Dostaw energii elektrycznej do wszystkich komponentów, w tym układu zapłonowego i rozrusznik; w związku z tym instalacji elektrycznej samochodu zależy od baterii. Ale także zapewnia dodatkową moc, gdy ilość energii elektrycznej potrzebnej przekracza podaż alternator.

Alternatora

Alternator uprawnień akcesoria pojazdu, takich jak system radiowy i światła, gdy silnik jest uruchomiony. Konwertując moc z silnika benzynowego do energii elektrycznej, zachowuje wiele z elementów elektrycznych działa poprawnie. To również zasilanie bateria raz bateria traci niektóre z jej siłę do zasilania w samochodzie. Alternator jest części ogólnie siedzieć wewnątrz obudowie z aluminium, który generuje prąd.

Rozrusznik

Starter "zaczyna" silnika po włączeniu stacyjki. Jego głównym składnikiem, wyłącznik rozrusznika, kontroluje przepływ prądu od akumulatora do rozrusznika. Rozrusznik jest ogólnie znajduje się z tyłu silnika lub przedniej części układu przeniesienia napędu.

Światła

System oświetlenia pojazdu zwiększa bezpieczeństwo ruchu drogowego i minimalizuje nocne wypadki. Świateł pojazdu obejmuje reflektory, tylne światła, światła przeciwmgielne i inne zewnętrzne światła usytuowany z przodu, boki i tył pojazdu. Podczas aktywacji swiatel, sygnał elektryczny podróżuje z akumulatora samochodowego na zewnątrz światła, pozwalając im wobec włączać i wyłączać.

Inne składniki

Wiele innych urządzeń konsumpcji energii elektrycznej poprzez przekształcenie energii elektrycznej do innych form energii, aby umożliwić urządzenia do funkcji. Te urządzenia umożliwia przekształcania energii ciepła, światła lub ruchu oporu. Wiele czujników i elementów również użyć odporność na znaczeniu i monitorowania warunków pracy. Inne urządzenia, które wykorzystują energię elektryczną w samochodach obejmują czujniki i system alarmowy, jak również radio samochodu i głoska bezdźwięczna gracz, montaż anteny i wycieraczki.