Jak leczyć blokada chloru w basenie

Podczas gdy niektóre basen eksperci uważają, że blokada chloru nie istnieje, inni uznają, że brak równowagi w twój basen chemicznych powoduje problemy z wodą basen. Chlor blokada wyniki podczas wymiany za mało wody pozwala nagromadzenie kwas cyjanurowy (CYA), często nazywany stabilizator.

Instrukcje

•Sprawdź działanie twój basen pływacki chemikaliów, zanim zrobisz cokolwiek. W teorii chloru blokada występuje wtedy, gdy poziom pH w twój basen staje się niesymetryczne. Poziom wolnego chloru, nieograniczona część chloru w basenie, wzrasta do anormalnego poziomu, wskazując chloru niezdolność do wykonywania poprawnie.

•Shock twój basen dodając utleniacz do basenu. Istnieje kilka utleniaczy, które można użyć do szok basenu, ale należy unikać dodawania chloru, który działa do szok baseny z niechlorowane problemy. Zamiast tego należy dodać wybielacz, nadtlenku wodoru lub peroxymonosulfate potasu.

•Backwash systemu filtracji, aby zwiększyć poziom świeżej wody w basenie. Najbardziej wieloportowe zawory zawiera ustawienie do płukania systemu. Ty potrzebować wobec przemian płukania i wypłukać ustawienia wieloportowe zaworów, aż woda działa na jasne lub uważasz, że odpowiednią ilość świeżej wody wszedł puli.

•Dodaj świeżej wody do twój basen. Częściowo drenażu na basen, pamiętając, że Wylewanie basen zbyt wiele może spowodować uszkodzenia, jeśli nie to zrobić poprawnie. Umożliwić świeżej wody, aby wypełnić puli do właściwego poziomu wody.

•Ustaw przełącznik poziomu pH na basen zgodnie z wynikami badań. Być może trzeba dostosować chemikaliów basen osiągnąć właściwy odczyn pH po dodaniu wody do basenu.

Porady & ostrzeżenia

  • Tylko trzeba używać w kroku 2, 3, lub 4, nie kombinacji.