Jak rosną pnąca fasola z kukurydzy

Kukurydzy i fasoli Polak uprawia się razem przez wieki. Rdzenni Amerykanie używane do róść kukurydzy, fasoli Polak i dynie, wywołanie kombinacji "trzy siostry". Strategia ta używa łodygi kukurydzy jako krata dla roślin fasoli Polak, więc twój pnąca fasola dorosnąć i wokół każdej łodygi kukurydzy. Sadzenia roślin zarówno razem można zaoszczędzić miejsce i eliminuje potrzebę stosowania stawki lub trejaże do obsługi telefonu pnąca fasola. Podczas gdy wielu ekspertów popiera tę technikę, inni ostrzegają, że może osłabiać rośliny lub zmniejszyć wydajność, więc należy rozważyć możliwe plusy i minusy przed roślin.

Instrukcje

•Plant twój kukurydzy kilka tygodni przed swoimi pnąca fasola. Roślin fasoli będzie wspinać się łodygi kukurydzy, ale jeśli możesz roślin ziarna zbyt wcześnie nie będzie się łodygi do wznoszenia. Roślin swój biegun ziaren po łodygi kukurydzy są kilka cali wysokości, więc kukurydza jest zawsze nieco przed roślin fasoli.

•Train bieguna, fasola wokół łodygi kukurydzy, jak one rosną. Owinąć winorośli z fasoli Polak wokół łodygi kukurydzy, więc rośliny fasoli wiatry wokół łodygi kukurydzy. Jeśli ziarna są niechętni do wiatru wokół kukurydzy, można związać je w miejscu za pomocą miękkiej ciąg lub rajstopy. Związać swój ciąg luźno więc winorośli nie są zgniecione.

•Wskaźnik rośliny regularnie i w dalszym ciągu pociąg ziarna, jak rosną. Pamiętaj, że masz dwa razy upraw w tym samym obszarze, więc może trzeba częściej wody. Swój ziaren będą musiały być przeszkolony co kilka dni, i gdy strąki fasoli pojawiają się one powinny być zbierane regularnie.

Porady & ostrzeżenia

  • Pnąca fasola może stać się ciężkim po strąków fasoli zaczynają się pojawiać. Jeśli twój łodygi kukurydzy wydaje się słaby lub nie można utrzymać ciężar ziarna, należy rozważyć dodanie drewna lub bambusa stawka obok łodygi na dodatkowe wsparcie. Krawat łodygi kukurydzy do stawki za pomocą ciąg lub sznurka do utrzymania pionowej kukurydzy i fasoli.