Jak dużo nawozu do uruchamiania w ogrodzie?

Jak dużo nawozu do uruchamiania w ogrodzie?

Prawie wszystkie rośliny potrzebują niektórych pierwiastków w glebie dla nich rosnąć. Elementy te są podzielone na makro składników odżywczych, azotu, fosforu i potasu, i mikro-składników odżywczych i śladowych składników odżywczych takich jak żelazo, wapń, magnez, cynk i inne, które są potrzebne jest bardzo małe kwoty. Większość gleb mają część tych pierwiastków w glebie, że rośliny używać, ale gdy są one niewystarczające, muszą one zostać dodane do gleby. Elementy, które są dodawane do gleby są nazywane nawozu.

Badania

Przed rozpoczęciem w ogrodzie, mają sprawdzone, aby dowiedzieć się skład, dostępności składników odżywczych i równowagę pH gleby. Te wszystkie czynniki wpływają na ilość nawozu trzeba dodać, i jeśli ty potrzebować wobec dodać żadnej w ogóle. Nadmierne Nawożenie roślin będzie to zrobić jak najwięcej szkód jako pod nawożenie to, i niszczy otoczenia jak również. Zestawów testów dla wszystkich trzech testów są dostępne w lokalnych sklepach ogród lub skorzystać z profesjonalnych usług urzędu powiatu rozszerzenie za dodatkową opłatą.

Kompostowanie

Gleby składa się zwykle z gliny ma wystarczającą ilość substancji odżywczych, ale są mocno zablokowane w obligacje gliny. Gleby piaszczyste szybko traci żadnych składników odżywczych, ma z powodu wymywania między obligacje porowate. Kopanie 3 do 4 cali jakości kompostu do gleby jest początkiem programu właściwego nawożenia. To pozwala składników odżywczych w ramach gliny uwolnić się i stanowi środek który posiada składników odżywczych w glebie piaszczystej. Działanie dżdżownic i innych mieszkańców ziemi działa na kompost powoli zwolnić jego składników odżywczych i przekonwertować je do państwie bardzo użyteczne dla roślin.

pH równowagi

Jeśli pH równowagi jest wyższa niż 7.0, potrzebuje do poziomu, gdzie większość roślin będzie się rozwijać. Optymalny poziom dla wielu roślin ogrodowych i warzyw jest między 5,5 do 6,5. Jeśli pH równowagi jest przeszłość, 7.0, wiele roślin nie będzie mógł uzyskać dostęp do już dostępnych składników odżywczych. Dodanie nawozu nie rozwiąże problem. PH może być przesunięty w dół z stosowania siarczanu glinu lub górę wapno rolnicze. Aplikacja będzie musiał być powtarzany co kilka lat, w zależności od wyników badań.

Jak dużo nawozu

University of Illinois zaleca 2-lb aplikacji nawozu 10-10-10 na 100 metr kwadratowy na ubogie gleby na wiosnę. Połowę powinien być wykopanych w ziemi kilka tygodni przed sadzeniem. Wcześniej i azotu może zostać wymyty od wiosny deszcze. Po rośliny mają ugruntowaną cztery tygodnie po posadzeniu, druga połowa powinny zostać dodane przez bok opatrunek, lub kopanie go lekko w glebie pieszo lub tak od łodygi roślin.