Perlit idealna wermikulit ogrody

Ogrodnicy bez wystarczającej ilości miejsca do wzrostu rośliny na zewnątrz często zwracają się do wewnątrz lub kontenera ogrodnictwo stworzyć dom dla roślin. Ogrodnictwo pojemnika zazwyczaj wymaga różnych metod uprawy niż zewnątrz ogrodnictwo. Na przykład ogrodników zazwyczaj rosną rośliny kontener w specjalnie przygotowanych nośnikach doniczki, a nie zwykły ogród gleby. Perlit minerałów i wermikulit wyróżniają się dwa z najczęściej używanych elementów obudowy mediów.

Perlit

Perlit, naturalnie występujących mineralnych, która stanowi podczas aktywności wulkanicznej, tworzy z chłodzenia lawy i zwykle jest szary lub zielony, chociaż kolor może się różnić. Perlit handlowych wynika z kruszenia i ogrzewanie minerałów, co znacznie zwiększa swoją objętość i porowatości. Ogrzewanie perlit w temperaturze 1500 do 2000 stopni Celsjusza może je zwiększyć objętość 20 razy. Po podgrzaniu, lekki produkt o niskiej gęstości staje się cenny dla różnych celów, w tym jako składnik mieszanki doniczki.

Wermikulit

Wermikulit, podobnie jak perlit, również pochodzi z wulkanów i również staje się bardzo lekkie i porowate, po podgrzaniu. W przypadku wermikulit w temperaturze około 570 stopni Celsjusza jest wystarczające, aby zmienić jego skład, tak, aby znacznie rozszerza się w objętości. Leczonych wermikulit ma kilka zastosowań komercyjnych, tym jego wykorzystania jako składnik w doniczki mediów. W przypadku zakupu wermikulit, upewnij się, jego oznaczony jako mix w doniczkach. Wermikulit stosowane do izolacji domów nie działa również jako składnik mieszanki doniczki, ponieważ produkuje często traktują go do odparcia wody. Ogrodnicy muszą swoje mixy do zatrzymywania wilgoci.

Średnio

Kontener ogrodnicy mają tendencję do używania doniczki mixy z elementów mineralnych i organicznych. Składniki mineralne pomagają z napowietrzania, drenaż i retencji wody wymieszać. Perlit i wermikulit stały dwa najbardziej powszechnie używane podłoży mineralnych w doniczki mixy dla pojemnik ogrody. Typowy przepis na doniczki medium może zadzwonić do mech torfowy 1/2 i 1/2 wermikulit lub 1/3 ziemi ogród, mech torfowy 1/3 i 1/3 perlit, wśród wielu innych możliwych kombinacji.

Różne

Można kupić komercyjne medium doniczki zawierające wermikulit lub perlit lub tworzyć własne. Ogród sklep lub lokalnego przedszkola powinien mieć wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć idealne połączenie do Twojego ogrodu kontenera. Jeśli użytkownik zdecyduje się użyć ogród gleby w domowej mix, pasteryzować to po pierwsze. To na 180 stopni Celsjusza ogrzewanie za pół godziny eliminuje owady i organizmów szkodliwych.