Wskazówki podczas pracy z Mdf

Wskazówki podczas pracy z Mdf

Średniej gęstości płyt pilśniowych (MDF) staje się coraz bardziej popularne w branży budowlanej ze względu na jego ulżyć od używać i wiele zastosowań. Jest to produkt inżynierii, które mogą być wykonane w wielu kształtach i rozmiarach. A to jest bardzo ³atwy wobec praca rezygnowaæ, istnieją pewne wskazówki, może chcesz wiedzieć przed rozpoczęciem projektu za pomocą płyty MDF.

Cięcie

MDF jest produktem inżynierii składa się z włókien drzewnych, wosk i żywicy. Bo to jest tak skonstruowane, otrzymasz jednolity produkt za każdym razem. Tnie to wielki, bo to jest zwykle bardzo proste, nie ma węzłów i jest bardzo stabilny. Dwie rzeczy należy pamiętać Kiedy cięcie MDF jest to, że będzie dużo kurzu i wydaje się nudne piły szybciej niż standardowe sklejki. W związku z tym będziemy chcieli, aby nosić maskę przeciwpyłową, ochrona oczu i masz gotowe a także dodatkowy brzeszczot próżni.

Szlifierki, szczotkarki

Cięcie MDF tworzy krawędzi ostrych lub otwarte, więc ważne jest, aby piasek wszystkie cięcia krawędzi przed zakończeniem. To może być wykonana z papieru ściernego dość światła męstwo, takich jak 150 ziarna.

Wilgoci

MDF puchną i spolszczenie jeśli nasycony wodą. W związku z tym to nie należy go używać w aplikacjach gdzie może zmoknąć, takich jak okolice: prysznic i umywalka w łazience. Tam są lepsze produkty, takie jak deska cementu, do tych zastosowań.

Malarstwo

Malarze miłość do pracy z MDF. Jest bardzo stabilny, nie jest bez ziarna, i posiada farby bardzo dobrze. Do malowania MDF, poniższe wskazówki. Należy zawsze stosować podkład na bazie rozpuszczalników (olej, alkohol lub lakier). Środki gruntujące na bazie wody spowoduje, że drewno włókna pęcznieją i stworzyć rodzaj zboża. Krawędzie cięte są bardziej porowate, więc jest to dobry pomysł, aby wziąć niektórzy wspólny związek i rozwinął go na krawędzi, aby uszczelnić drewno przed gruntowania. Powinno to być cienką warstwą materiału, który można umieścić ręką. Piasku, po wyschnięciu.

Łączenie

Wkręty posiadają również w MDF, ale materiał ten można chip albo roztrzaskać w pobliżu krawędzi. W związku z tym to jest dobry pomysł, aby nawiercić wszystkich otworów na śruby. Materiał ten może być dość trudne do prowadzenia paznokci, więc śruby są prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem.