Jak naprawić odtwarzacz płyt P300

Odtwarzacz płyt P300 jest jednostką rocznika od producenta elektroniki Technics. Jednostka ta gra tylko płyt kompaktowych. To nie odtwarzacz cyfrowy dysk wideo. Istnieje tylko kilka problemów, które występują z odtwarzaczy płyt, które laik może naprawić. Większość elektroniki są półprzewodnikowe i wymagają Profesjonalne urządzenia do testowania i naprawy. Można jednak spróbować czyszczenia obiektywu i patrzeć na prostej odpowiedzi do Dlaczego system nie działa, przed udaniem się odtwarzacz CD lub biorąc go do warsztatu, który działa na stary sprzęt audio.

Instrukcje

• Włóż CD do zasobnika, jeżeli jednostka, uprawnienia i zasobnika wysunie. Słuchaj do przędzenia hałas, aby zobaczyć, jeśli obiektyw próbuje odczytywać. Delikatnie wcisnąć otwarte drzwi i sprawdzić, czy działa laserowe. Jeśli laser działa, widać światło koncentruje się na płycie. Jeśli jednostka nie spin lub laser nie działa, trzeba będzie mieć serwisanta wymiany tych części.

• Ciągnąć otworzyć szufladę z palce i delikatnie holownik na tacy, który posiada tarcze, jeśli nie będzie go wysunąć się z maszyny. Brud i zanieczyszczenia mogą być przyczyną zasobniku trzymać, ale z trochę otuchy, to może wyskoczyć. Jeśli nie, odłączyć od gniazdka i umieścić ją na twardą powierzchnię, takie jak tabela lub licznika.

• Odwróć maszyny i usunąć śruby mocujące pokrywę górną w miejscu. Zdjąć pokrywę narazić podzespołów wewnętrznych.

• Zanurzyć wacikiem w obiektyw czystsze i wytrzeć obiektywu, mały, kawałek szkła w pobliżu tacę CD. Przenieść wymaz w okrągły wzór. Odwróć wymaz i przetrzyj soczewkę ponownie z suchej stronie.

• Naciśnij przycisk na pasku, który posiada CD czy jest stabilny. Luźne lub chwiejne taca może być konieczne zastąpienie wygląd do pasa, który przenosi zasobnika i jednostki, po naciśnięciu przycisku wysuwania. Jeśli pas jest uszkodzony, trzeba będzie go zastąpić.

• Wytrzeć utwór, który porusza się zasobnik z suchą szmatką, aby usunąć brud. Oczyścić teren wokół przycisku wysuwania, jak również.

• Podłącz każdy luźnych drutów, jeśli to możliwe. To może być trudne do określenia, jakie przywiązuje do drutu, więc chyba nie. Tylko Podłącz przewód, jeśli jej celem jest oczywiste i przywiązanie jest możliwe. Na przykład drutu mówca może być łatwo Podłącz. Raz zbadać wewnątrz i naprawić to, co można, Umieść pokrywę i podłącz urządzenie do gniazdka, aby zobaczyć, czy zadziała.

Porady & ostrzeżenia

  • Upewnij się, że próbujesz grać w komercyjnie produkowanych CD w ten P300, a nie DVD lub CD na komputerze domowym. Spróbuj kilka płyt aby upewnić się, że dysk nie jest problem.
  • Jeśli może być trudno znaleźć części zamienne dla P300, jak to jest starsze jednostki. Spróbuj firm, które specjalizują się w sztuka elektroniki.