Rdzawe plamy na mojej liście Geranium

Rdzawe plamy na mojej liście Geranium

Wyraźnie "rdza" miejsca na liście geranium są prawdopodobnie spowodowane przez grzyb Puccinia Pelargonii-zonalis. Tej choroby, znany również jako Bodziszek rdzy, tylko jest problematyczne na Pelargonium x hortaruma, kwiaciarnia geranium; Scented liści, Martha Washington, bluszcz i dziki pelargonie są odporne na rdzę geranium. Prawidłowe określenie najwcześniej jak to możliwe i programu leczenia czujność przyczyni się do sterowania tym patogenem rdzy.

Identyfikacji Bodziszek rdzy

Liść geranium rdza pojawia się najpierw jako małe, żółte plamy na dolnej powierzchni liści, które szybko zwiększyć rozmiar i stać się zardzewiały brązowy spore krosty. Nieregularne, koncentryczne pierścienie formy zardzewiały krosty wokół oryginalnym miejscu. Małe żółte plamy pojawiają się naprzeciwko krosty na powierzchni górnych liści, ale ogólnie nie rozwijają się pierścienie. Miejsca na powierzchni górnych liści brązowieją w miarę postępu choroby, i mocno zainfekowanych liści żółknie, wysycha i krople, często prowadzi do utraty pełne liści na geranium.

O grzyba

Grzyb Puccinia Pelargonii-zonalis będzie się powtarzał, jak żółto brązowy zarodniki produkowane na zainfekowanych roślin. Te zarodniki, znany jako urediospores, są rozproszone przez wiatr, wodę, zakażonych gruzu, ręce lub narzędzia. Kiełkowania zarodników jest Najlepsza w warunkach wilgotnych, fajne; kiełkowanie i miejscu formacji są hamowane w temperaturach powyżej 81 stopni Celsjusza. Zarodniki kiełkują w wolna wilgoci i przenikać liść geranium poprzez jej szparki. 7-10 dni przechodzą między to przenikanie i wygląd miejsca. Po kolejne siedem do dziewięciu dni krosty uwolnienia zarodników. Zarodniki pozostają żywe do 12 tygodni po wydaniu.

Kontrolowanie Bodziszek rdzy

Zapobieganie i zwalczanie rdzy Bodziszek przez dokladnie przyjrzec rośliny przed ich kupnem. Za pomocą zmiany, jeśli to konieczne zapewnić dobrze odsączone gleby. Uniknąć narzutów nawadniania i wilgotne, super warunki, które preferuje ten grzyb. Usunąć wszystkie liście, rdzy dotyczy każdego dnia i zniszczyć gruzu. Usunąć i zniszczyć wszelkie poważnie zainfekowanych roślin. Zapewnienia, że rośliny są dobrze rozmieszczone aby umożliwić obieg powietrza. Jeśli to konieczne, kilka Fungicydy mogą być stosowane do kontroli lub zapobiegania tej chorobie.

Inne problemy liść miejscu

Szereg innych chorób wywołanych przez bakterie, grzyby, wirusy lub warunków środowiskowych mogą prowadzić do rozwoju liści miejsca na pelargonie, chociaż nie wszystkie z tych miejsc można scharakteryzować jako "zardzewiały." Do chorób tych należą rdzę botrytis, bakteryjne liść miejscu spowodowane Xanthomonas campestris, Niecierpek martwiczych miejscu wirusa, plamistości pomidora, Alternaria liść miejscu, Cercospora liść miejscu i obrzęku.