Jak połączyć odbiornik Surround Sound HDTV Audio

Jak połączyć odbiornik Surround Sound HDTV Audio

Lepszy film inną zaletą programów telewizji wysokiej rozdzielczości w standardowej rozdzielczości jest możliwość dodania dźwięku wielokanałowego dźwięku surround do tych programów. Po podłączeniu do dobrego kina domowego systemu stereo, że audio może rywalizować co DVD lub Blu-ray można dostarczyć. Łączenie elementów do wykorzystania tej poprawy dźwięku wymaga prawo przewodów i wejść i wyjść dla tych kabli.

Instrukcje

• Sprawdź, jaki dźwięk cyfrowy porty ofertę elementów wideo. Odbiornika telewizji kablowej/satelitarnej oraz większość telewizorów mają jedną lub obie z wyjść niezbędne do HD-jakość cyfrowego dźwięku--cyfrowe koncentryczne i cyfrowy optyczny (Toslink).

• Kupić cyfrowy kabel audio, który obsługuje swoje składniki. Jeśli oba są ciekawe, wybrać jeden; Większość systemów nie jest bez zauważalnej różnicy w jakości dźwięku.

• Zdecyduj, czy chcesz wyjście audio pochodzą z HDTV lub odbiornika telewizji kablowej/satelitarnej. Odbiornik jest źródłem dźwięku, to bardziej prawdopodobne zapewni lepszy dźwięk, bo to nie trzeba najpierw być przekazywane za pośrednictwem telewizora.

• Włóż jeden koniec przewodu do odpowiedniego wejścia kina domowego systemu stereo. Jeśli za pomocą Toslink, może trzeba usunąć plastikową folię od końca kabla i straży lub WPR ochrona portu wejściowego.

• Włóż drugi koniec kabla do wyjścia odbiornika telewizji kablowej/satelitarnej lub TV.

• Włącz system kina domowego i ustawić go do składnika TV/wideo cyfrowe wejście audio. Zapewnienia, że rewizja osiedlać składników jest zestaw do "Cyfrowego."

Porady & ostrzeżenia

  • Upewnij się, że kabel audio, kupić ma wystarczającej długości span odległość między składnikami z pokoju do części tak, aby przewód nie jest mocno rozciągnięte i wypukłe punktów połączenia.