Domowe Compost Tumbler plany

Domowe Compost Tumbler plany

Kompostowania jest nagradzanie sposobem recyklingu kuchnia i stoczni odpadów, ale przechodząc duży Kompostownik ręcznie może być powrót przełomowe pracy. Kubek kompost oszczędza czas i energię, ale handlowych modele są drogie i mniejsze jednostki mogą być trudne do znalezienia. Budynek kubek domowej roboty kompostu jest prosty projekt, który może być wykonane z materiałów odzyskanych lub poddanych recyklingowi.

Przygotować Tumbler

Pokrywą, 50 galonów bęben z tworzyw sztucznych jest idealnym bębnowej. Jeśli możesz uratować plastikowe bęben, mieć pewność, że nie były używane do materiałów niebezpiecznych. Czyszczenia bębna dokładnie aby zapobiec zakażeniu kompostu pozostałości z jego oryginalnej zawartości. Wywiercić kilka linii napowietrzania, których otwory równomiernie rozmieszczone na całej długości lufy. Zrobić otwory wystarczająco duże, aby powietrze do obiegu, ale nie tak duża, że kompost wypada, jak bęben kręci. Dwóch otworów o kilka centymetrów powyżej linii środkowej i wstawić długości rury PCV lub 2 - 3-calowy grube drewniane listewki przez oba otwory. Jest to odsuwamy na której obraca się lufy. Upewnij się, że lufa łatwo zamienia na pasku. Jeśli to laski, nieco powiększyć otwory.

Tworzenie ramki

Dwa pełniły zrobić solidne ramy dla compost tumbler. Ramki musi trzymać odsuwamy bezpiecznie w miejscu i podnieść kubek kilka centymetrów nad ziemią, tak to obraca się swobodnie. Budować i umieścić ramki na stałe, nawet lokalizacji. Jeśli ziemi poniżej ramki jest miękkie lub nierówne, tumbler może opadają kiedy jest pełna lub przewróci się podczas obrotu. Miejsce kubek w pełnym słońcu; dodatkowe ciepło rozkładu prędkości.

Kompostu

Łopata dobre mieszanki materiałów organicznych w mieszarce bębnowej. Celem na równe części wysokiej azot zielony materiałów, takich jak trawa, roślina ozdoby lub odpadów kuchennych i wysokowęglowej brązowy materiał jakim jest drewno chipy i Zmarłe listowie. Posiekać duży materiał na małe, jednolite kawałki aby przyspieszyć rozkład. Nie rozruszniki kompostu lub aktywatory są potrzebne dobre połączenie składników, azotu i węgla. Najlepsze to z łopaty ogrodowe gleby wprowadzić korzystne mikroorganizmy. Nie należy używać gleb poddanych działaniu pestycydów, które mogą pozostać w gotowego kompostu. Sterylizowane potting gleby nie będzie działać dla tego celu. Sterylizacja zabija korzystne mikroorganizmy.

Przekształcić swoje Wyroby kablowo-przewodnikowe

Zabezpieczyć pokrywę na kubek, a następnie włącz go trzy do czterech razy na dokładne wymieszanie materiałów. Sprawdzić poziom wilgoci. To powinno być o tak mokry jak wilgotną gąbką. Dodać wody oszczędnie, jeśli mieszanka jest zbyt suche. Kolei tumbler kilka razy co trzy do pięciu dni. Kompost będzie gotowy w ciągu kilku tygodni, w zależności od materiałów, którego używasz. Gdy jest jednolity kolor i teksturę i pachnie jak bogate gleby, twój kompost jest gotowy do ogrodu.