Jak zainstalować cewki zapłonowej na 2001 r. 3-litrowy Ranger Pickup

Ford wydała Ranger 1983 roku, kończąc tym samym życie produkcji zbudowany Mazda Ford Courier. Ranger pochodzi z 80-moc, 2.3 litra, w linii 4 cylindrowy silnik; Jednakże 2001 Ford Ranger przyszedł standardowe z 2,5 litrowy w linii 4 cylindrowy, zgasić 115 koni mechanicznych. W tym roku Ford również oferowane opcje Ranger 3.0-litrowy lub 4.0-litrowy silnik. 3,0 litrowy silnik wykorzystywane dystrybutor mniej układu zapłonowego, który wykonane za pomocą z Cewka zapłonowa iskra do wszystkich sześciu cylindrów. Instalowanie cewki zapłonowej na 2001 Ranger 3.0-litrowy jest stosunkowo łatwe zadanie.

Instrukcje

• Zlokalizować Cewka zapłonowa silnika (sześć przewody świecy zapłonowej, które podłącza się do pomocy cewki go zidentyfikować) po stronie pasażera. Miejsce Nowa Cewka zapłonowa obok Starego, stoi w tym samym kierunku. Przenieść każdego przewodu świecy zapłonowej, jeden po drugim, z cewki starego do przymiarki sam na nowe cewki. Wycisnąć dielektrycznych smar do każdej świecy zapłonowej przewód rozruchu i rozprowadzić smar wokół wewnętrznej uruchomić, używając czyste płaskiego śrubokręta przed wprowadzeniem go do startu na nowych cewki. Siedzieć nowe cewki na bok.

• Odłączyć okablowania podłączenie z prawej strony cewki zapłonowej przez naciśnięcie przycisku blokady i ciągnięcie uprząż z cewki.

• Usuń nakrętkę, która zabezpiecza uchwyt węża podgrzewacz do tyłu stadniny na cewki zapłonowej, korzystanie z grzechotką i gniazdo. Wyjąć wspornik wąż nagrzewnicy od stadniny i wcisnąć grzejnik węże na bok.

• Usunąć dwie śruby na przedniej cewki i jeden stadniny w tylnej części cewki, korzystanie z grzechotką i gniazda. Wyciągnąć cewki i wyłącza silnik.

• Miejsca nowe cewki w dokładnie w miejsce zajmowane przez stare cewki. Dokręcić śruby i stud 53 cali-funtów (około 4 stopofuntach), przy użyciu Klucz dynamometryczny i gniazda.

• Podłączyć przewodów do gniazda na prawej stronie Nowa Cewka zapłonowa.

• Umieścić wspornik wąż nagrzewnicy powrót na sworzeń na tylnej części cewki zapłonowej i dokręcić nakrętkę do 53 cali funty rezygnować Klucz dynamometryczny i gniazda.