Kiedy sadzić ziemniaki i dynie?

Kiedy sadzić ziemniaki i dynie?

Ziemniaki i dynie to idealne rośliny do rozpoczęcia przez cały rok. Podczas gdy nie będą one rosnąć przez cały rok, Wysiewanie ich zajmuje trochę pracy z wczesną wiosną i latem ogród. Rośliny, których nasiona są bezpośrednie siane jesienią i zimą często są wytrzymalsze niż te, które są zasiane w pomieszczeniu, a następnie przeszczepiony na zewnątrz po przeszedł wszystkie szanse na mróz. Rozpocząć z sadzeniaków do uniknięcia niechcianych choroby i zawsze wstępnie kiełkować je wewnątrz przed ich sadzenia w ogrodzie.

Upadek

Pestek dyni, jak ziemniaki, będzie zimują w ogrodzie, wyrastające jak najszybciej gleby ogrzewa się na wiosnę. Ziemniaki, które ty panna po ich wykopaniu wróci następnego roku, jednak będzie rosnąć w tym samym obszarze, że wzrosła w roku poprzedzającym. Może to prowadzić do problemów choroby i szkodniki. Towarzysz upraw, takich jak fasola, bakłażany lub chrzan aby zapobiec inwazji szkodników roślin. Dynie mogą gnić w ogrodzie będzie własny materiał siewny. To lepiej usunąć dynie, wyciąć je otworzyć, zapisać nasion i siać ją w ogrodzie gdzie chcesz je rozwijać w następnym roku. Później w jesieni można czekać, aby siać nasiona dyni, tym lepiej.

Wiosna

Kwiecień to dobry czas do sadzenia ziemniaków i nasion dyni w ogrodzie. Rośliny uprawiane z nasion zwykle odporne na temperatury chłodnicy, ale może wymagać ochrony przed mrozem. Ramy zimnej, który jest box jak struktura z przezroczystego szkła lub tworzywa pokrywę, jest idealnym miejscem do tego. Innym rozwiązaniem do ochrony dynie z lekki mróz jest rzędu pokrywę. Jest to lekki z polietylenu lub poliestrowe tkaniny, która pozwala izolować roślin uprawianych pod nią. W połowie maja większość obszarów są postawienia i nie jest już potrzebne są te rodzaje ochrony.

Lato

Przeszczep młode rośliny dyni do ogrodu, na początku czerwca. Porośnięte ziemniaków, roślin pod koniec miesiąca spadek zbiorów. Najbardziej dyni rośliny potrwać kilka miesięcy, starsze, więc chyba są Przesadzanie młode rośliny, to najlepiej nie sadzić je po pierwszym tygodniu czerwca. Przeszczepione dynie często potrwać kilka tygodni, aby dostosować się do nowego środowiska. Ogrodników, którzy uruchomić je w pomieszczeniu wcześnie w sezonie należy użyć torfu garnki aby zapobiec przeszczep szok i pomóc im dostosować szybciej. Podczas korzystania z doniczki torfowe, pogrzebać całą pulę, tym obręczy, więc puli torfu Knot wilgoci od korzeni roślin.

Zimą

Listopada i grudnia są idealnym miesięcy do sadzenia nasion dyni i ziemniaków w ogrodzie. Ziemniaki mają być gotowe do zbiorów w maju, a nasiona dyni, jak te posadzone jesienią, wykiełkuje przyjść wiosna. Zaletą sadzenia nasion dyni w zimie jest to, że po ziemi jest zamrożone, jest mniej prawdopodobne, nasion wykiełkuje pre-dojrzale, co może się zdarzyć w upadku. Mierzwa ziemniaki dobrze i uważaj na znaki kiełkowania już w sezonie. Można je pokryć z ramką zimno, ale nie jest to konieczne.