Jak rozwiązywać problemy z telewizorem plazmowym

Jak rozwiązywać problemy z telewizorem plazmowym

Co należy zrobić, gdy telewizor plazmowy jest na fritz? Po pierwsze nie dostać zbyt podekscytowany. Rozwiązanie problemu telewizor plazmowy może być tak proste, jak Włączanie telewizora i wyłączanie. Plazmowy telewizor problemy może wahać się od deformacje obrazu do tętniącego życiem odgłosy i słaba jakość dźwięku. Przed łuskanie obecnie duże pieniądze na nową jednostkę lub płacenie uzbroić i pewien noga do naprawy, istnieje kilka kroków, które można podjąć, aby rozwiązać problem.

Instrukcje

Rozwiązywanie problemów z telewizora plazmowego

• Wyłącz telewizor plazmowy. Zanim się martwić o ustawienia wyświetlania i menu, pierwszym krokiem w Rozwiązywanie problemów z telewizora plazmowego jest Wyłącz urządzenie i Odczekaj 5-10 minut. Odłączenie kabla zasilania z tyłu telewizora jest również dobrym posunięciem. Elektronika może być dziwaczne i po wyłączeniu telewizora plazmowego i wyłączanie może rozwiązać niektóre problemy, które występują.

• Sprawdzić przewody wejściowe działa w telewizory plazmowe. Z telewizorami plazmowymi off, teraz nadszedł czas, aby upewnić się, że wszystkie Twoje a / V, kompozytowe i Kable HDMI są mocno zatamowany. Jeśli masz problemy dźwięku lub wideo z urządzeń wejściowych takich jak skrzynki telewizji kablowej, odtwarzacz DVD lub Blu-Ray, najlepszym sposobem rozwiązania problemu jest zapewnienie, że wszystkie połączenia są dobrze zamocowane. Sprawdź dane wejściowe kable które działają telewizory plazmowe, a także tych, które działają do odtwarzacza składnika.

• Sprawdź długość wprowadzania kabli. Przewód biegnący od składnika urządzenie do telewizora plazmowego, już sygnał ma już podróżować. Jeśli używasz HDMI, A / V lub kompozytowe kable dłuższe niż 10 metrów, sygnał może stać się słaby lub zdegradowanych po podróży z części urządzenia do telewizora. Jeśli masz możliwość, spróbuj użyć krótszy kabel do łączenia części urządzenia. Podejście to może ewentualnie zaradzenia problemom zniekształcony dźwięk i obraz.

• Zasięgnij informacji w instrukcji telewizor plazmowy, dołączonej do urządzenia. Zależności od tego, jakie marki telewizory plazmowe zakupu mogą istnieć różne sposoby rozwiązywania problemów. Konsultacji instrukcja obsługi, który przyszedł z telewizora plazmowego jest dobre miejsce, aby rozpocząć Rozwiązywanie problemów. Niektóre telewizory plazmowe może mieć menu i zresetować opcje, które są różne od siebie lub które nie znajdują się na inne telewizory plazmowe. Jeśli nie możesz znaleźć instrukcji dołączonej do telewizora plazmowego, istnieje wiele zasobów, które mogą być używane do uzyskania kopii. Większość producentów telewizor plazmowy umieścić swoje podręczniki online. Spróbuj przeprowadzić wyszukiwanie sieci web numer modelu telewizora plazmowego. Jeśli nie można zlokalizować podręcznika online, skontaktuj się z producentem. Niektórzy producenci wyśle kopię instrukcji bezpłatnie.

• Użyj narzędzia autodiagnostyki telewizory plazmowe. Wiele plazmowe telewizory mają autodiagnostyki narzędzia, które mogą być używane do rozwiązywania problemów, rozwiązywanie problemów i skalibrować ustawienia. Autodiagnostyki narzędzia można uzyskać dostęp za pomocą ekranu menu telewizora plazmowego lub przez przytrzymanie przycisku na telewizory plazmowe zdalnego. Skonsultować się z instrukcji telewizor plazmowy aby dowiedzieć się, czy telewizora plazmowego ma narzędzie autodiagnostyki i jak dostęp do narzędzia.

• Sprawdzić, aby upewnić się, że Twój telewizor plazma ma odpowiednią wentylację. Jak większość telewizorów i elektronika odpowiednia wentylacja jest potrzebne do zapewnienia, że urządzenia nie przegrzewać. Sprawdzić i upewnić się, że wentylacja telewizora plazmowego jest nie są zasłonięte. Długotrwałe zablokowanie wentylacji może spowodować poważne i trwałe uszkodzenia telewizora plazmowego.

• Przywracanie ustawień fabrycznych. Czasami problemy pojawią się z telewizora plazmowego, które są wynikiem błędu użytkownika. Resetowanie ustawień telewizora plazmowego z powrotem do ustawień fabrycznych można często rozwiązać żadnych błędnych posunięć, które miały w programowania lub ustawienie się telewizora. Przywracanie ustawień fabrycznych może być wykonana przez dostęp do ekranu menu telewizora plazmowego. Jeśli nie jesteś pewien jak zresetować te ustawienia, odnoszą się do instrukcji telewizor plazmowy lub skontaktuj się z producentem.

Porady & ostrzeżenia

  • Chyba że jesteś przeszkolony telewizji Naprawa profesjonalnych, uniknąć otwarcia i majstrować przy elektroniki wewnątrz telewizora plazmowego. W większości przypadków spowoduje utratę gwarancji i powodować większe szkody do urządzenia telewizor plazmowy.