Jak zrobić gleby z torfu mchu, perlit idealna wermikulit

Jak zrobić gleby z torfu mchu, perlit idealna wermikulit

Doniczki mieszanki zawierające torfu mchu torfowca, perlit i wermikulit jest znany jako bezglebowej mediów. Jest to idealne dla kiełkujących nasion i uprawy roślin z korzeniami wymagających środowisku dobrze gazowane. Torf torfowców jest materiał roślinny kwaśne i sterylne, który dodaje masy mieszanki. Perlit jest wulkanicznych. Ono trzyma cząstek w mix oddzielone, dzięki czemu dobry przepływ powietrza i wody. Wermikulit pochłania i przechowuje powietrza, wody i składników pokarmowych dla roślin użycie w razie potrzeby. Ogrodowe sklepy sprzedają trzech osobno jeśli chcesz zrobić własne soilless mix.

Instrukcje

•Soak 5-galon wiadro i pokrywki w 9 części wody i 1 część wybielacz do 20 minut to dezynfekcji.

•Dodaj 2 litrów torfu mchu torfowca na czyste wiaderko.

•Pour 1 galon perlitu i 1 galon wermikulit nad mech torfowy. Masz możliwość korzystania z tylko jednej lub drugiej. Wermikulit jest lepszą alternatywą, ponieważ posiada składników odżywczych i wilgoci bardziej efektywnie niż perlit. Potrzebujesz 2 litrów, jeśli używasz wermikulit lub perlitu.

•Blend doniczki wymieszać składniki z rękami, aż są równomiernie rozłożone.

•Closing wiadro trzyma gleby z staje się zanieczyszczona w magazynie. Wypełnić garnki z domowej mix doniczki w razie potrzeby. Zwilżyć mieszanki przed sadzeniem w nim.