Jak dużo nawozu nie mój ogród muszą?

Jak dużo nawozu nie mój ogród muszą?

Nawożenie w ogrodzie jest koniecznością. Może być również złożoność, mnóstwo zagadnienia. Na przykład rolnik masowej uprawy warzyw na hektarów gruntów mają bardzo różne potrzeby nawożenia w porównaniu do ogrodnikowi uprawy warzyw na jej podwórku. Strona główna ogrodników należy wziąć pod uwagę kilka czynników przy ustalaniu ilości nawozów, co jest potrzebne.

Rozpocząć Test gleby w celu określenia potrzeb

Podejmowanie badań gleby jest krokiem, który nie powinien być pomijany. Badanie gleby będzie zmierzyć poziom pH w zakresie trzech zmiennych: azotu, fosforu i potasu, powszechnie określa się jako NPK. NPK poziomy są bardzo ważne czynniki, które bezpośrednio wpływ na wybór nawozów i częstotliwości użytkowania. Celem jest osiągnięcie właściwego pH równowagi za pomocą nawóz do zmiany gleby.

Określenia częstotliwości nawożenia oparte na potrzebach gleby

Wybierz nawóz uniwersalny lub mieszankę, która wyrównuje z gleby, co trzeba zmienić poziom azotu, fosforu i potasu. Używać instrukcją lub orientacji z biurem rozszerzenie współpracy lokalnych Uniwersytetu stosowania częstotliwości informacje specyficzne dla Twojej okolicy. Także zwrócić uwagę na zalecenia na etykietach dla roślin. Zachować dziennika lub pliku odniesienia żeby wiedzieć, kiedy do nawożenia wszystkich roślin podczas sezonu wegetacyjnego.

Z reguły najbardziej ogólnym celem nawozy są dostępne w powolnym uwalnianiu, twarde lub w postaci płynnej. Czytaj etykiety na czynnik jak długo nawóz będzie trwać. Dać dawki nawożenia na samym początku ich okres kwitnienia roślin, a następnie zatrzymać nawożenia, gdy rośliny są w pełnym rozkwicie. Dodanie nawozów oraz zalewania gleby bogate jednoroczne są posadzone w ogrodzie. Ponowne stosowanie nawozów podczas upadku karmić gleby dla bylin po ich kwitnący sezon. Zapewni to byliny składników odżywczych w celu promowania obfitych kwiatach i liści na wiosnę.

Podlewanie częstotliwości do zapłodnienia

Tak proste, jak może się wydawać, woda może i powinna być postrzegana jako nawóz. Jest to szczególnie ważne podczas długich zaklęć gorące temperatury lub okresy suszy. Należy unikać stosowania nawozów syntetycznych, podczas gorących letnich miesięcy lub gdy roślina jest wysuszone. Może to prowadzić do spalonych liści. To, co zakład będzie naprawdę potrzebują do zapłodnienia w tych warunkach jest hojny i spójna dawka wody. Użyj dobry stary, zwykły wody jako nawóz. Zapewni to składniki odżywcze. Bądź jednak ostrożny nie rozległymi. Wody utrzymać wilgotne gleby. Nigdy nie zezwalają na użycie wody do zbierania i basen wokół roślin ogrodowych.

Overfertilization środki ostrożności

Jednym z podstawowych przestrogi jest aby zrozumieć, kiedy należy nawozić i ile do zastosowania. Overfertilization może uszkodzić rośliny bardziej, niż underfertilizing. Rośliny potrzebują czasu, aby proces biologicznie składniki odżywcze dostarczane przez zapłodnienie. Nawet z najlepszymi intencjami ogrodnik nigdy nie jest mądry, aby overfertilize lub myślą, że "nie będzie bolało." Jeśli ty overfertilize, zakład nie może być stanie nadążyć z procesu. Overfertilization może powodować nasadzenia dosłownie przedawkowanie i umrzeć.