Byliny ogrodowe Południowej

Byliny ogrodowe Południowej

Byliny na żywo przez wiele lat, co im wygodne dla ogrodników, którzy nie chcą posadzić każdego roku. Niektóre rośliny, które umrze każdej zimy, gdy sadzone w zimniej Pikardia obszarów USA są byliny na południu. Ogrodnicy mogą wybierać z wielu odmian bylin dla ich Południowej ogrodów.

Zioła

Wiele ziół zimują dobrze, zwłaszcza w ciepłe ogród Południowej. Niektóre jadalne wieloletnie zioła zawierają mennice, oregano, szałwia, tymianek, lawenda, szczypiorek i estragon. W obszarach, które się zima zimny wiatr lub zawiesza, North Carolina State University roślin eksperci sugerują, rozdrabniania ziół z 3 do 6 cali mierzwa po pierwszym zamrożeniu zimy. Zioła generalnie preferują gleby dobry drenaż i mnóstwo światła słonecznego.

Kwiaty

Kwiaty wielu przetrwać lata i rosną dobrze w Południowej ogrodów, zapewniając ozdobny kolor. Róże rosną dobrze w południowej; róże pnące można wspinać wysokości podpory, a róże miniaturowe zatrzymać mniej niż 3 metrów wysokości. Mieszańców herbacianych róż kwitnie nieprzerwanie przez całe lato, więc dodają dużo kolorów do ogrodu. Texas A & M University zaleca Przesadzanie róż w ziemię pod koniec grudnia do początku lutego. Inne kwiaty, które rosną jak bylin należą columbine, Jeżówka, gerbera daisies, brodaty iris, wiosna gwiazda kwiat, Narcyz, Narcyz i naparstnica.

Drzewa

Wiele drzew rosną dobrze w śląskim ogrodzie Południowej cukru klonowego, kreda klon, klon czerwony, żółty brzoza, rzeka brzoza, pecan i kilka rodzajów drzew hickory. Klony wolą pełne słońce lub Półcień i nie zbita gleb. Brzozy się chłodne i wilgotne gleby, i rzeki brzozy mogą rosnąć na mokrych glebach, jak te w pobliżu rzek. Oprócz dodawania zieleni, drzew zapewniają cień dla domu lub podwórku podczas upalnej pogody.

Winorośl

Winorośli są bardzo przydatne dodatki ogrodowe, ponieważ mogą wspiąć się pionowe podpór, służyć jako Parawany na ogrodzenia lub trejaże i stworzyć cień pod pergole lub łuki. Niektóre winorośli, które rosną w Południowej ogrodów obejmują trąbka pnącze, motyl grochu, niebieski jaśmin i leatherflower. Wszystkie te winorośli mają zielone liście i również rosną kwiaty, więc dodać różnych kolorów do ogrodu.