Jak rozpoznać Colorado Blue Spruce

Blue spruce Colorado (świerk kłujący) jest na najwyższym poziomie drzewa krajobrazu, pochodzących w wielu mniejszych odmian w postaci drzew i krzewów. Colorado blue świerk, pochodzi z południowej części Gór Skalistych, sprawia, że znakomity okaz drzewa dla amerykańskiego Departamentu Rolnictwa roślin twardość strefy 2 przez 7. Inne zastosowania to wiecznie zielone drzewo to jako ekran do prywatności lub do nasadzeń masowych. Colorado blue spruce ma szczególne cechy, które pozwalają określić, czy w jego dzikie ustawienia lub na czyjeś trawnik.

Instrukcje

• Przeprowadź dla drzewa w uprawie osiągając między 30 i 60 metrów wysokości. W jego naturalnym otoczeniu dzikich, Colorado blue spruce czasem rośnie tak wysokie, jak 120 stóp, zauważa baza roślin Uniwersytetu Connecticut. Uprawiane drzewa, jednak jest znacznie mniejsze. Zakres szerokości od 10 metrów do 20 metrów. Możliwe ze to duży wiecznie są średnicy pnia do 2 metrów.

•Examine formie Colorado blue spruce. Należy zauważyć, że oddziały poziome zazwyczaj przejść całą drogę w dół tułowia do ziemi. Dla krajobrazu celów, to czasami problem, prowadzące do niższych gałęzi usuwania poprzez przycinanie, gdy drzewo jest niedojrzałe. To świerk ma wąskie, stożkowej formie.

•Study wiecznie igły na blue spruce Colorado, patrząc na takie aspekty jak tekstury, kolorów, długości i rozmieszczenie oddziałów. Podczas gdy igły występują wokół łodyg, więcej są w górnej połowie niż dolnej. Igieł rosną do 1-¼ cala długo, są niebieskawo zielony i dość sztywne. Wyciągnąć igły od gałęzi i pozostają małe macierzystych (ogonek).

•Observe szyszki na lub rozproszone pod Colorado blue spruce. Te jeszcze na drzewie powiesić w dół, cecha wśród świerków, oddzielając je od takich gatunków jak choinki, które mają Rożki rosnące pionowo z gałęzi. Te szyszki, tak długo, jak 4 cale, zgodnie z Missouri Botanical Garden, uruchomić na zewnątrz odcienie fioletu, ale starsze na brązowy kolor. One są cylindryczny kształt i posiadają punkty na końcach. Oni dołączyć do oddziałów za pomocą krótkiej szypułki.

•Identify blue spruce Colorado z kory. Kora jest koloru szaro brązowy i ma niewyraźny wygląd na pniu.