Jak do płukania filtr piaskowy

Płukanie piasku filtr jest trochę inaczej niż inne style filtr kasetę lub filtry ziemi okrzemkowej. Procesu płukanie piasku filtra polega na płukanie piasku wewnątrz filtra basen. Płukanie piasku zwiększy ciśnienie filtr i czysty piasek, wolne od kurzu i zanieczyszczeń, które zebrane w czasie. Należy płukania filtra jak wskazano na manometru. Gdy ciśnienie przekroczy 20 funtów na cal kwadratowy (psi), nadszedł czas, do płukania, które filtr bo jest brudny, zatkane i nie obiegu wody basen prawidłowo.

Instrukcje

•Podłącz węża basen do płukania zaworu i prowadzić go kierunku drenażu stoczni. Wyłączyć filtr i obrócić pokrętło zaworu w dolnej części filtr do pozycji "Płukania".

•Zamień filtr na. Woda będzie teraz drenażu z zawór płukania. Niech uruchomić na około jedną minutę aż woda biegnie od czysty filtr filtr. Najpierw przyjdzie wody przez filtr Wyczyść, a następnie pójdą brud i zanieczyszczenia filtra.

•Zamień filtr wyłączony ponownie i obrócić pokrętło do położenia "Wypłukać". Ponownie włączyć filtr i niech go płukać przez 30 sekund. Pozwoli to filtr do gotowy sam ponownie dla podstawowych operacji jak ubity piasek. Wyłącz filtr.

•Obracanie tarczy do położenia "Filtr". Ponownie włączyć filtr i wznowić normalne działanie. Sprawdzić filtr manometr. Teraz powinno być między 15 i 20 psi. Wiele filtrów piaskowych mają zielony obszar, który wskazuje ciśnienie filtr bezpieczny.