Jak rosną idealna przeszczep pelargonie

Jak rosną idealna przeszczep pelargonie

Pelargonie są jednym z najłatwiejszych w uprawie, najbardziej niezawodne kwiat rośliny dla ogrodnikowi, ale to nie wszystko. Są one również bardzo proste do przeszczepu. To sprawia, że pelargonie idealne kandydatów do kiełkowania z nasion i Przesadzanie do odkrytego gruntu, gdy wiosna słońce ogrzewa ziemię. Nie trać pieniędzy na góry porośnięte Bodziszek rośliny w ogrodzie sklepy lub szkółek. Zapisz swoje ciężko zarobione pieniądze przez rosnące pelargonie z nasion i przeszczepianie ich, gdy są gotowe.

Instrukcje

• Napełnij parafiną indywidualnych mech torfowy garnki z mieszanką zalewania gleby mniej. Gleby mniej mixy wypadają lepiej niż ciężkie gleby ogrodowe.

•RUB geranium nasion przez kilka sekund z grzywny jakości papierem ściernym tak materiał siewny ma porysowany wygląd. To scarifies nasiona i pozwala wilgoci do lepszej penetracji nasiona twarde zewnętrznej powłoki, a tym samym zwiększenie szybkości kiełkowania, radzi, North Carolina State University rozszerzenie.

•Plant kilka nasion w każdej donicy mech torfowy, równomiernie oddalone od siebie i pochowany około 1/4 do 1/3 cala pod powierzchnią gleby.

•Sprinkle mech torfowy doniczki z wodą, aby równomiernie zwilżyć powierzchni każdej donicy. Powtarzać dwa razy dziennie, lub jako niezbędne utrzymać garnki równomiernie wilgotne.

•Umieścić garnki w jasno oświetlonych lokalizacji, która jest na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Aby uzyskać najlepsze wyniki North Carolina State University zaleca utrzymanie umiarkowany 72 stopni f wokół doniczki. Nasiona kiełkują zwykle w ciągu 7-10 dni.

• Przenieœ garnki do obszaru, który otrzymuje pełne światło słoneczne po pojawiły się sadzonki.

•Thin się garnki przez wyrywanie się jeden z dwóch sadzonki dać pozostałe pokój sadzonka rosną. Usunąć sadzonka, który jest najmniejszym i najcieńszy.

• Przygotowaç odpowiednie odkrytym miejscu ogrodnictwo raz ostatni mróz data w Twoim regionie przeszła. Najlepiej wybrać lokalizację, która otrzymuje pełne słońca i ma dobrze odsączone gleby. Rozpad gleby z łopatą na głębokości 6-10 cali, następnie wymieszać w kilka centymetrów wieku kompostu.

•Bury każdy torf mech więc poziomu gleby wewnątrz puli jest poziom z gleby poza puli. Z biegiem czasu puli rozpadnie i sadzonka przeszczepione korzenie powoli rozkłada się w okolicy.

•Spread Cala ściółka wokół każdego przeszczepione geranium. Zwiększa to możliwość ugruntowania i rozwijać się w nowej lokalizacji, poprzez utrzymywanie stale wilgotne gleby i dodając bardziej organicznej do dirt.

Porady & ostrzeżenia

  • Rozpocząć Bodziszek nasion późną zimą, takie jak w styczniu lub lutym, więc są one gotowe do przesadzania i kwitnące w porze połowie wiosny. Zwykle trwa trzy miesiące od kiełkowania do roślin, aby rozpocząć kwitnienie.