Jak rosną winorośli rudy ziemniaków

Jak rosną winorośli rudy ziemniaków

Ziemniaka (Solanum tuberosum) są rodzime w odniesieniu do Andy w Północnej Ameryce Południowej i były uprawiane dla pokoleń Europejczyków przybył pod koniec XVI wieku. Setki odmian ziemniaków istnieją na świecie dzisiaj. Rdzawe jest tylko jeden typ, powszechnie uprawianych i zaopatrzony w supermarketach. Istnieją dwie odmiany rudy ziemniaków: Russet Burbank i szypułkowy Norkotah. Każdy rozwija tan do jasnobrązowego skóry o białym miąższu skrobię.

Instrukcje

• Odszukaj idealne miejsca uprawy w ogrodzie rosną ziemniaki. Rudy ziemniaków potrzebują żyzne, kruchy teksturowanej gleby, która jest lekko kwaśny neutralne pH. Gleby nie musi stać się rozmoczony lub powódź po deszczu. Również wyboru działki, że basks w co najmniej osiem godzin nieprzerwanego sunlight codziennie.

•Scatter 3 kg. 10-10-10 granulek nawozu na 100 metrów kwadratowych z ogrodu wolno wydania. Skonsultować się z produktu etykiety kierunkach prawidłowe dozowanie w mniejszych obszarów. Również stosuje się 2 do 3 cali materii organicznej na szczycie obszar, gdzie chcesz roślina rudy ziemniaków.

•Cultivate nawozów i materii organicznej w glebie z ogrodem łopata czterech tygodni przed przewidywanym terminem mróz ostatniej wiosny w Twoim regionie. Kolej, aby zerwać gleby, mieszanie go dokładnie na głębokość 8 do 12 cali. Rozpylać wszelkie kępy gleby z rąk lub z tyłu łopatę. Alternatywnie pielęgnować ogród gleby za pomocą dyszla moc.

•Gładkie obszarze uprawianej z prowizji sztywny palców. Umożliwić glebie osiedlenie się naturalnie przez siedem dni lub więcej.

•Purchase sadzeniaków albo odmiany rudy ziemniaków z przedszkola. Kupię kwalifikowane sadzeniaki, jeśli to możliwe, ponieważ są one wolne od wszelkich zarodników grzybów lub choroby przed sadzeniem roślin.

•Dig sadzenia cięcia proste śruby 4 do 6 cali głęboki z łopatą lub dużym ostrzem motyka dwa do trzech tygodni przed oczekiwana Data ostatniej wiosny mróz. Gleby powinny być nie mniej niż 45 stopni Celsjusza w tej chwili. Miejsce Russet sadzeniaków ziemniaka do bruzdy rozmieszczone 10 do 12 cali od siebie. Miejsca na dodatkowe wiersze 32 do 36 centymetrów od siebie. Miejsce 2-3 centymetrów gleby na szczycie sadzeniaków ziemniaka.

•Dodaj więcej gleby na szczycie ziemniaki, gdy pojawiają się pierwsze liście zielone, wreszcie wypełnienie wstępne bruzdy tak to jest w tej samej kategorii z resztą ogrodu.

•Hand-pull lub motyka żadnych chwastów, które kiełkują w glebę wokół kiełkuje rudy ziemniaków. Nie należy używać motyka w 4 cale kapusta ziemniaczana, jak ryzyko przypadkowo zerwanie głównego lub przyciąganie kiełkować. Ręka zrywać chwastów małe sadzonki, które pojawiają się blisko ziemniaków.

•Irrigate plaster ziemniaka tylko wtedy, gdy brakuje naturalnych opadów, jak rosną rośliny. Potrzeba ziemniaki równomiernie wilgotne gleby, ale pozwalają góry Cala gleby stają się nieco suche przed podlewania. Stosować 1-2 centymetrów wody, aby zwilżyć w glebie do głębokości 6-10 cali.

•Mound gleby delikatnie wokół podstawy uprawy ziemniaków rudy. Gleby, która dotyka najniższej łodygi skutkuje bardziej rootlike pędy, które tworzą bulwy ziemniaków przez całe lato. W środku lata kopiec ziemi 4 do 8 cali wysoki wokół rudy ziemniaków jest idealny.

•Dig się bulwy po liście roślin ziemniaka rudy, z ich nieco długi, vinelike wynika, zaczynają się żółty i brązowy. Użyj widelcem ziemniaki ostrożnie, aby uniknąć przebicia bulw, jak kopać. Dzieje się tak w lecie do upadku, w zależności od klimatu i jak wczesną wiosną zostały zasadzone sadzeniaki. Jesienne przymrozki zabija szczyty ziemniaki, ale podziemne bulwy pozostają zdrowe przez kilka tygodni później.

Porady & ostrzeżenia

  • Porowate, kruche gleb są idealne do uprawy każdego ziemniaka. Iły piaszczyste, wzbogacony o pewne substancje organiczne są idealne.
  • Rudy sadzeniaki mogą być cięte z noża paring do postaci dodatkowych "Nasiona" do sadzenia. Tak długo, jak każdej sekcji sadzeniaków ma co najmniej jeden pączek lub oczu, zielonej kiełkować rozwija się i staje się opłacalne ziemniaki roślin później.
  • W gorące letnie regiony takie jak w południowo-zachodniej pustyni lub na Florydzie, rudy ziemniaków są sadzone w spadku lub w środku zimy. Rośliny rosną w zimy łagodne, stawianie i dojrzały wiosną, tuż przed upałem ucisku przybywa.
  • Nie niedbale podnoszenia lub spacer uprawy roślin ziemniaka. Przyciąganie wszelkie gałęzie liściaste limitów fotosyntezy i spowalnia lub uniemożliwia rozwój podziemne bulwy.