Jak określić oszczędności z Ogrzewanie geotermiczne idealna System chłodzenia

Geotermalnych pomp ciepła, znany również jako "ziemi Źródło" lub "ziemi" pompa ciepła, wykorzystania energii cieplnej z głęboko pod ziemią, by ciepła lub chłodzenia domu. Według międzynarodowego ziemi Źródło pompy ciepła Stowarzyszenie technologii geotermicznych jest 50 do 70 procent bardziej wydajne niż Piece i kotły i 20 do 40 procent bardziej wydajne niż większość klimatyzatorów. Ta poprawa wydajności mogą mieć znaczący wpływ na roczne oszczędności energii. W celu określenia potencjalnych oszczędności kosztów, musisz Informacje o istniejących ogrzewania i chłodzenia systemu i nowy system, który rozważa.

Instrukcje

• Znajdź zaoszczêdzi bieżącego obciążenia, przy użyciu formuły: bieżącego obciążenia cieplnego jest równa zawartości źródła paliwa, podzielone przez koszt energii na jednostkę razy efektywność razy bieżącego rocznego ogrzewania i chłodzenia koszty energii. Jest to ilość ogrzewanie i chłodzenie energii, w BTU, że używasz każdego roku.

• Przeprowadź w tabeli 1 Strona główna energia Magazine Online, aby znaleźć zawartość energii. Na przykład zawartość energii oleju opałowego jest 140.000 BTU/galon, a zawartość energii propanu jest 92,700 BTU/galon. Podłączyć ten numer do formuły w kroku 1.

• Napełnij parafiną w sekcji "koszt energii na jednostkę" formuły z kosztów lokalnych energii. Sprawdź swój rachunek lub skonsultować się z dostawcą energii dla tej informacji. Na przykład galonów oleju opałowego może kosztować $4 lub galonów propanu może kosztować $3.

•Examine swoje jednostki obsługi pieca lub powietrza do znalezienia oceny efektywności. Jeśli nie ocena znajduje się na liście, Użyj tabeli 2 Strona główna energia magazyn online pomóc oszacować wydajność systemu. Przy użyciu ocena efektywności formuły w kroku 1, ocena efektywności powinny być przeliczane na ułamek dziesiętny. Na przykład do pieca z 65 procent wydajności, użyj 0.65 jako sezonowy wydajność dla celów obliczenia.

•Sprawdź swoje stare narzędzie rachunki aby znaleźć swojego rocznego ogrzewania i chłodzenia kosztów. Na przykład może mieć spędził 1.000 dolarów ostatni rok na ogrzewanie i chłodzenie. Żądanie stare kopie rachunków z dostawcą energii, jeśli nie masz tej informacji.

•Obsługa funkcji Plug & wszystkie te numery do formuły, aby znaleźć bieżącego obciążenia cieplnego. Na przykład załóżmy, że można użyć oleju opałowego jako źródła energii, oraz że olej opałowy kosztuje 5 dolarów za galon. Z tabeli 1 olej opałowy ma ładunek energii 140.000 BTU/galon. Masz kocioł z 65 procent ocena efektywności i wydał $1000 na ogrzewanie i chłodzenie ostatni rok. Twoje ciepło równa obciążenia (140.000/5) x 0,65 x 1000, lub 18,200,000 BTU.

•Użyj następującą formułę w celu ustalenia kosztów ogrzewania i chłodzenia z nowego systemu geotermalnych: roczne geotermalne ogrzewanie koszt jest równa energii koszt na jednostkę podzielona przez razy zawartości energii roczne obciążenia cieplnego podzielona przez sezonowe Sprawność. Geotermalnych pomp ciepła wymagają energii elektrycznej do eksploatacji pompy, dlatego za pomocą energii elektrycznej jako źródła energii. Zajrzyj dostawcy elektryczne ceny w Twojej okolicy. Zakładać 0.07 $/ kwh. Zawartość energii elektrycznej jest 3,413 na tabela 1. Sprawdź swoje geotermalnych pomp dla jego ocena efektywności, czy odwołanie tabela 2. Na stole 2 średnia wydajność ziemi źródła lub ziemi Źródło pompy ciepła (geotermalnej) systemu wynosi 2,6. Rocznych kosztów ogrzewania (0.07/3413) = X (18,200,000/2.6) lub $143.57.

•Subtract twój stary ogrzewanie kosztuje od twój szacuje Ogrzewanie geotermiczne i koszty chłodzenia. Jeśli spędzasz 1.000 dolarów rocznie z propanem podgrzewacz i geotermalnej systemu będzie kosztować $143.57 w roku, można zapisać $856.43 każdego roku przez przejście do geotermalnych.

Porady & ostrzeżenia

  • Podczas gdy wielu ogrzewania i chłodzenia lista ocen efektywności sezonowych w procentach, ziemi Źródło pompy ciepła (geotermalnej) używać postać znana jako współczynnik efektywności (COP). Im wyższy COP, więcej ciepła pompa może produkować na jednostkę energy(electricity) zużyte. W odniesieniu do tabeli 2 w domu energii Magazine Online standardowy system geotermalny ma COP 2.6. Oznacza to, że pompa jest 260% efektywne. Dla porównania standardowe Elektryczny podgrzewacz jest zazwyczaj 100% skuteczny. Korzystając z COP w formułach w tym artykule, to musi zostać przekonwertowana na liczbę dziesiętną po raz pierwszy. Na przykład 260 procent staje się 2.6. Im wyższa COP system geotermalny, niższe koszty operacyjne i będzie i większa Twoje oszczędności na inne rodzaje systemów ogrzewania.
  • Należy wziąć pod uwagę podatku oszczędności i kredytów do przełączania do energooszczędnych technologii.