Jałowce są odporne na jelenie?

Jałowce są odporne na jelenie?

Jałowce są drzew iglastych lub stożkowe, łożyska, drzew i krzewów z rodzaju Juniperus. Zróżnicowaną grupę evergreeny, jałowce zakres wielkości od 4 cali do 50 metrów wysokości i 2 cale do 20 metrów szerokości. Ogrodnicy i krajobrazowych tworzenie ekranów, okrywowa, żywopłoty i wiatrochronnych przy użyciu jałowce gatunków. Przynajmniej niektóre gatunki są odporne na jelenie, ale wyjątki istnieją.

Prosta odpowiedź

Oregon State University publikacji "Jeleń-odporne rośliny ozdobne" stwierdza, że wszystkich gatunków jałowca macierzystego Państwa oprzeć się Jeleń. Montana State University "Przewodnik do odporne na jelenie ozdobnych roślin dla Your Garden" list sześciu gatunków jałowca odporne na jelenie, wśród nich Jałowiec chiński (Juniperus chinesis), kompaktowy Andora jałowca (jałowiec płożący celosia) i wazon wspólne jałowca (Juniperus communis wazon Shape).

Bardziej skomplikowane ze względu

Chociaż źródła dużej mierze uznać Jałowiec rośliny odporne na jelenie są stopni do których gatunki z rodzaju oprzeć jelenia. Rutgers University of New Jersey zajmuje jelenia odporność roślin na czterech poziomach: rzadko uszkodzone, rzadko poważnie uszkodzony, od czasu do czasu poważnie uszkodzone, a często poważnie uszkodzone. Bazy danych szkoły plasuje się na 14 gatunków jałowca. Jeden z nich, Prince of Wales jałowca (Juniperus płożący Prince of Wales), jest w rankingu rzadko uszkodzone i jeden z nich, Brzeg jałowca (Juniperus Eleiodoxa), jest w rankingu od czasu do czasu poważnie uszkodzone. Wszyscy inni są w rankingu rzadko poważnie uszkodzone. W ten sposób podczas gdy gatunków jałowca udowodnić odporne na jelenie w wielu przypadkach nie są niezwyciężeni w obliczu parzystokopytnych ogród intruzów.

Wyjątek

Zgodnie z Jeff Meyer, autor "książki: A praktyczny przewodnik do wybierając i utrzymanie najlepsze drzewo," pojęcie oporu jeleni w zakładach jest ostatecznie mit. Meyer w dalszym ciągu wyjaśniać, że podczas gdy Jeleń generalnie unikać jedzenia niektórych roślin, jedzą wszystko dostępne jeśli w obliczu niedoboru żywności. Rośliny generalnie unikać przez jelenie, które okazać się najbardziej atrakcyjne w przypadkach ekstremalnych głodu to sosna, holly, cis i jałowca.

Uprawy jałowca

Jałowca uprawy jest proste i wymaga minimalnej konserwacji. Gatunków rozwijać się w pełnym słońcu i dobrze odsączone gleby i są bardziej odporne na suszę i ciepła na uszkodzenia niż inne gatunki ozdobne. Gatunków jałowca są dostosowane do wzrostu w inny amerykański Departament Rolnictwa roślin twardość strefy, choć gatunków są dostępne w niemal wszystkich regionach Stanów Zjednoczonych. Jałowiec chiński jest wspólne, Jeleń odporny gatunek nadaje się do wzrostu w strefach USDA 4 do 9, który osiągnie dojrzały wysokości 55 metrów; dostępne są mniejsze odmian takich jak Jałowiec chiński Hertz. Choć jałowce są w dużej mierze odporne na jelenie, wszystkie gatunki są podatne na uszkodzenia szłem.