Co powoduje pozostawia na rośliny doniczkowe wlaczyc czarny?

Co powoduje pozostawia na rośliny doniczkowe wlaczyc czarny?

Ogrodowa pozostać zdrowym i ożywić środowiska wewnętrznego ich idealne warunki uprawy muszą być spełnione. Czarnej liście na rośliny doniczkowe nie tylko pojawiają się brzydkie, ale zmniejszają ich urok i wskazują na jakiś problem. Zrozumienie przyczyn przebarwienia pomaga poprawić sytuację, więc rośliny odzyskać ich naturalny kolor i wigor.

Podlewanie

Niewłaściwe nawadnianie praktyki powodują liści rośliny doniczkowe do ciemnienia. Natomiast nadmierne podlewanie powoduje jego korzeni do zgnilizny i końce liści wlaczyc czarny, przyczyny podlewania liści pojawiają się suche i spalonej, szczególnie jeśli umieszczone w ciepłym miejscu z pełnym słońcu ekspozycji. Choć różnią się wymaganiami nawadniania roślin pokojowych, wody roślin często więc gleba pozostaje równomiernie wilgotne przez cały czas i nie więcej niż góry 1 do 2 cali gleby suche. Dla każdego zakładu używać garnka proporcjonalnie do jego wielkości piłki korzeń i wypełnić go z bogatej w składniki odżywcze, doskonale odprowadzanie mix. Upewnij się, że pula ma odpowiedni drenaż, lub wywiercić otwory w razie potrzeby, przed sadzeniem.

Nawożenie

Podobne do roślin, rośliny doniczkowe też wymagają nawozów dla ich wzrostu i rozwoju. Bo korzenie rośliny doniczkowe są ograniczone w pojemniku, dawki nawozów są mniejsze niż te na zewnątrz roślin. Nadmierne nawożenie houseplant powoduje nadmierne nagromadzenie soli w glebie, które ostatecznie powoduje liści kolor na czarny i pojawiają się spalony. Po przyjrzeniu się roślin pojemniki mają białą warstwę chrupiący wzdłuż boków lub na powierzchni gleby. Zanurzać doniczkowa roślina z wody po soli przez miesiąc, aż nadmiar woda przesącza się otwory drenażowe, wraz z nawozu. Zawsze należy przestrzegać etykiety kierunkach podczas karmienia twój houseplants.

Bakteryjne liść miejscu

Bakteryjne liść miejscu (Pseudomonas spp.) jest chorobą, która powoduje czarnej liście na rośliny doniczkowe. Początkowe objawy żółknięcia znaki na dolnej powierzchni liści, które stopniowo rozwijają się w długie czerwone smugi. Smugi pogłębienia koloru i stopniowo się czarna, natomiast tkanka liści wokół nich discolors i zmieni kolor na żółty. Ostry, sterylizowane przycinanie nożyczkami z suszonych śliwek zainfekowane części roślin. Umieścić roślinę w miejscu, które najlepiej spełnia jego wymagania światło słoneczne i miejsce wielu doniczkowe wystarczająco od siebie, aby uniknąć przepełnienia.

Grzybicze liść miejscu

Grzybicze liść miejscu jest również odpowiedzialny za czarnej liście na rośliny doniczkowe. Początkowe objawy tej choroby to małe czarne plamy na liściach. Nieleczony, drobnymi plamkami stopniowo scalić z okolicy miejsca do postaci patche, które obejmują powierzchnię cały liść. Liście z duże płaty nie uda się wykonać fotosyntezy, w końcu kolei żółty lub brązowy i odpada. Przyjęcia dobrych praktyk kulturowych aby zmniejszyć szanse na swój houseplant zarażenia się chorobą. Przycinać zarażone fragmenty z ostrymi nożyczkami i zastosować środek grzybobójczy zarejestrowanych ponad roślin, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby.