O ogrodzie węże

O ogrodzie węże

Od podlewania kwiatów i warzyw do mycia samochodu do napełniania brodzenie kałuża, węże ogrodowe są ważnym narzędziem odkryty dla właścicieli domów. Węże są wykonane z różnych materiałów, mają różne sprzęgła i są w różnych rozmiarach; istnieją nawet węże zaprojektowany, aby pomóc zaoszczędzić zużycie wody. Wybór prawa ogrodowego dla potrzeb polega na zrozumienie, co wąż będzie używany dla i wybierając jakie funkcje potrzebujesz. Właściwej opieki i przechowywanie węża ogrodowego przedłuży życie wąż ogrodowy.

Znaczenie

Węże mają więcej zastosowań niż jedynie podlewania kwiatów i warzyw. Ułatwiają one poza zajęciach, w tym mycia samochodu, kąpiel psa, Czyszczenie rynien, mycie okien, mycie patio, kąpieli ptaków napełnianie i czyszczenie błota od narzędzia ogrodnicze. Do letniej zabawy są one dobre dla napełniania basenów brodzenia i rozpylania dół gorący dzieci. W nagłych przypadkach, są krytyczne wobec mieć pod ręką podczas spalania śmieci lub ogród gruzu.

Typy

Wąż ogrodowy staromodnym mogą być używane dla wszystkich odkryty potrzeby podlewania, ale różnego rodzaju węże są bardziej wydajne dla potrzeb nawadniania. Dwa style--zraszaczy i moczygęba--są zaprojektowane do wody rośliny efektywniejsze dbając o zużycie wody. Wąż zraszający ma otwory wzdłuż jednego boku i jest przeznaczone do umieszczenia otworu stroną do góry, na ziemi; gdy woda jest włączona, spraye małe strumienie wody na bazie roślin. Zraszacz węże można pozostawić w ogrodzie lub przeniesione do nowej lokalizacji w razie potrzeby. Moczygęba węże są bardzo porowate i zaprojektowany, aby być pochowany pod wierzchnią warstwę gleby lub mulcz; woda sączy przez węża bezpośrednio do korzeni roślin. Węże są w stylach składowania łatwiejsze, w tym stylu wiosna cewki i styl płaski węża, który jest przeznaczony do rozszerzenia na całą szerokość, gdy woda przepływa przez to i upadku płaski, gdy jest to pusty.

Funkcje

Węże są wykonane z winylu lub gumy. Winylu węże są lżejsze, łatwiejsze i tańsze. Węże gumowe są cięższe, będzie ostatni dłużej i kosztować więcej. Węże ogrodowe pochodzi w różnych warstwach--lub warstw--1 odpowiedz silniejsze 6 warstw. Sprzęgła lub armatury do węży pochodzą w mosiądzu lub z tworzyw sztucznych; Mosiądz jest bardziej trwałe, to trudniej dokręcić. Tam są ergonomicznie sprzęgła dla ludzi, którzy mają zapalenie stawów lub inne warunki, które hamują zaostrzenie rzeczy.

Rozmiar

Ilość wody, która może płynąć przez węża jest określana przez jego średnicy; węże są w 1/2 cala, 5/8 cala, 3/4 cala i 1 cala średnicy. Długość węża ogrodowego waha się od 25 do 100 metrów. Ciśnienie wody zmniejsza jak przepływa przez węża. Zakup węża, którego długość pasuje do potrzeb nawadniania bez zbyt wiele nadwyżki, lub kupić kilka krótszych węże i połączyć je w razie potrzeby dla dłuższych węży.

Rozwiązanie do zapobiegania

Węża ogrodowego jakości nie jest tanie, i właściwej opieki węża przedłuży jego życie. Węże ogrodowe sklep na słońcu; materiał może być osłabiona przez promienie UV. Podczas zwijania węża po użyciu, należy unikać załamań, które mogą spowodować, że do podziału. Przed zimą spuścić całą wodę z węża i przechowywać go w garażu lub szopie. Wymienić uszczelkę w sprzęgło, jeśli wąż przecieków w baterii. Proste przecieki w węża mogą być naprawiane z węża naprawy taśmy lub taśm elektrycznych. Upewnij się, że na powierzchni węża jest czyste i suche przed zastosowaniem taśmy i pokrywają się taśma, jak to jest owinięty wokół węża.