Jak określić Watt obciążenie dla domowego zapasowego generatora

Jak określić Watt obciążenie dla domowego zapasowego generatora

Wybierając system generowania kopii zapasowych, ważne jest, aby najpierw obliczyć zużycie energii wszystkich urządzeń i wyposażenia, które będą wykorzystywane podczas awarii zasilania. Wybierając generator zależy w dużym stopniu na co twój budżet pozwoli. Jeśli twój budżet pozwoli tylko mały generator, następnie musi być gotów znacznie ograniczyć liczbę urządzeń używanych podczas awarii. Nie ma znaczenia jeśli potrafisz budżet pozwala na zakup generatora małe lub duże, moc wszystkich urządzeń, które będą stosowane łącznie należy określić.

Instrukcje

•Calculate wymagania zasilania wszystkich urządzeń i wyposażenia, co wszystkie niezbędne konwersje tak pobór mocy jest mierzona w watach. Niektóre urządzenia będą tylko Państwa napięcie i natężenie prądu na etykietach lub w podręczniki, zamiast Wat konsumpcji, która będzie wymagać użycia formuły dla urządzeń rezystancyjnych lub biernej. Rezystancyjnych urządzeń obejmuje żarówki, grzejniki elektryczne lub dowolnego urządzenia, które zazwyczaj okazuje energii elektrycznej, ciepła lub zimne powietrze, takie jak klimatyzacja. Reaktywne ładunki zawierają elementy, takie jak telewizory, sprzęt radiowy, blendery, przetwórców żywności i innych urządzeń, które wykorzystują silniki.

•Calculate moc dla wszystkich rezystancyjny obciążeń. Jeśli tylko napięcie i natężenie prądu informacji znajduje się na urządzeniu, należy skorzystać z następującej formuły do określenia potrzeb moc urządzenia: moc = amper x v. Wystarczy pomnożyć potrzebne v i amper potrzebne urządzenia i to zapewni watach wymagane do obsługi elementu.

•Calculate moc dla wszystkich reaktywne obciążeń. Jeśli tylko napięcie lub prąd informacje skorzystać z następującej formuły do określenia potrzeb mocy biernej urządzenia takie: moc = (amper x v) x współczynnik obciążenia. W tej formule pomnożyć prąd i napięcie potrzebne urządzenia po raz pierwszy, a następnie pomnożyć, że wynik razy ocena współczynnika obciążenia wymienione w tagu "UL" (Underwriters laboratorium) urządzenia.

•Dodaj razem całkowita moc wszystkich urządzeń kiedykolwiek zamiar działać w każdej chwili. Jeśli jesteś w stanie sobie na to pozwolić, następnie przez wszystkich środków zakupu generatora wystarczająco duże do zasilania wszystkich tych urządzeń w tym samym czasie. Jeśli ograniczenia budżetowe są poważnym problemem, należy kupić urządzenie, które może obsługiwać co najmniej lodówka, piekarnik, ogrzewanie lub chłodzenie urządzeń i światła w domu, a następnie zdecydować się na działają inne urządzenia tylko wtedy, gdy piekarnik jest wyłączona, na przykład.

Porady & ostrzeżenia

  • Zwrócić szczególną uwagę na "moc rozruchu" na duże AGD, lodówki, duże silniki elektryczne i nawet niektóre Piece. Urządzenia te utworzy bardzo duży skok w moc potrzeb podczas pierwszego uruchamiania, więc jest mądry, aby kupić generator, który może obsłużyć około 500 do 1000 watt mocy kolce oprócz sumy obliczane.