Może rosną żonkile w doniczce?

Może rosną żonkile w doniczce?

Cieszyć się blaskiem późną zimą lub wczesną wiosną Narcyz (Narcissus spp.) kwiaty w pojemnikach na odkrytej werandzie lub patio przez sadzenia cebulek, które wchodzą poprzedni. Można również wymusić doniczkowe żonkile kiełkować pomieszczeniu na słonecznym parapecie złamać zastoju stycznia lub lutego. Pomyślnie rozwija i kwitnący żonkile w pojemnikach polega na tworzeniu warunków środowiskowych, które naśladują co żarówki naturalnie znosić na zewnątrz w ziemi.

Typy

Istnieje około 60 gatunków żonkile i tysiące odmian. Żonkile są zgrupowane lub klasyfikowane oparte na ich kwiaty w 13 kategoriach. Teoretycznie wszystkie żonkile mogą rosnąć w pojemnikach, ale niektórych odmian wzrastać i wypadają lepiej w confinements garnki. Najlepszych odmian rośnie w pojemnikach są oznaczone jako "dobra forcers" lub dobre dla kontener kultury. Unikać uprawy wysoki żonkile, ponieważ mają tendencję do zakrętu i obalić pojemniki, kiedy kiełkować i kwitną.

Wybór kontenera

Zaznacz kontener z otwory drenażowe w dole. Najmniejszy pojemnik nadaje się do sadzenia cebulek żonkile jest nie mniej niż 6 centymetrów średnicy i 4 cali głęboki. Zapewnia to tyle objętości gleby do podtrzymania posadzonych cebul. O większych rozmiarach garnki pozwalają na bardziej Narcyz bulw roślin. Użyj kontener, który jest co najmniej dwa razy tak głęboko jak Narcyz żarówki; Jeżeli żarówka 2 cale, trzeba kontener co najmniej 4 cali głęboki odpowiednio dom korzenie roślin.

Sadzenie cebul gatunków kwitnących

Napełnić pojemnik połowę pełne doniczki wymieszać. Nie używaj wierzchniej warstwy gleby, ponieważ zawiera patogenów i organizmów i zagęszcza i twardnieje po kilku podlewaniem. Miejsce cebulek żonkila, Strona szeroki dół i wskazał stronie górę, na szczycie gleby, rozmieszczone 1 cal od siebie. Jeśli pula jest duży i głęboki, może roślin dodatkową warstwę bulw powyżej dolnej żarówki, które pokryte są dwa cale gleby. Napełnić pojemnik z gleby, aż ½ Cala pozostaje poniżej krawędzi pojemnika. Wody zbiornika aż zacznie się spuścić dnie otwory.

Prawidłowe leczenie

Wszystkie żonkile, z wyjątkiem tych wyznaczonych tazetta lub typy paperwhite, musi być narażone na 15 tygodni temperatur między 35 a 48 stopni Celsjusza. Tazetta cebulki kwitną cztery do sześciu tygodni po uprawiane bez żadnych mrożące krew w żyłach. Przenieść kontenerze posadzonych cebul do lodówki, nieogrzewanych szopie lub na zewnątrz gdzie istnieje tej temperatury. Nie zamrażać żarówki lub umieścić je na zewnątrz, gdzie temperatury zimą konsekwentnie pozostają poniżej 30 stopni w zimie. Bez tej obróbce na zimno tylko liście wyrastają wiosną, nie kwiaty. Po okresie zimnej wprowadzają garnki w pomieszczeniu w słoneczne okno, gdzie temperatury są 50-60 stopni. Kwitnienia występuje cztery do sześciu tygodni później. Alternatywnie pozwalają żarówki kiełkować na zewnątrz jak Pogoda dyktuje w Twojej okolicy w późną zimą lub wczesną wiosną.