Końskiego nawozu jako nawóz ogród

Końskiego nawozu jako nawóz ogród

Obornik lewo nieleczonych jest jedynie kał konia, ale właściwie kompostowaniu obornika sprawia, że cenny nawóz organiczny. Kompostowania obornika konia i dodanie go do gleby poprawia jakość upraw i wody-nośność. Końskiego nawozu zawiera zdrową równowagę fosforu, potasu i azotu. Jeśli zmieszaną z materiału ściółkowego, to także kwestia węgla w celu ułatwienia szybkiego kompostowania. Koń poprawnie kompostowaniu obornika dodaje mikroelementów i substancji organicznej gleby ogrodowe i poprawia żyzność gleb.

Organiczne

Nawozy organiczne są te, w ich naturalnej postaci, które zostały poddane minimalnym przetwarzania. Są zazwyczaj mniej skoncentrowany niż syntetyczne nawozy. Choć działają wolniej niż najbardziej syntetyczne nawozy, nawozy organiczne zapewniają trwałe efekty. Nawozy organiczne, takie jak końskiego nawozu, są naturalne produkty, które zawierają różne mieszanki składników odżywczych.

Zawartość składników pokarmowych

Zawartość składników pokarmowych końskiego nawozu zależy od metody treści, przechowywania i obsługi wilgoci. Świeżego obornika ma wilgotności od 70 do 85 procent, natomiast powietrznie suchego nawozu jest około 9 do 15 procent. Suszenia powoduje składników odżywczych w oborniku skoncentrować się na podstawie wagi i objętości. Zawartość składników pokarmowych decyduje ilość obornika wymagane dla określonej aplikacji.

Azot

Uwolnienie azotu ze związków organicznych podczas koni obornika rozkładu jest bardzo stopniowe. To powolne uwalnianie azotu jest najważniejszym atutem końskiego nawozu, ponieważ rozszerza dostępność azotu i zmniejsza wypłukiwanie.

Aplikacja

Stosuje się tyle kompostować końskiego nawozu do spełnienia azot dostępny w pierwszym roku potrzebuje. W latach równoczesnych zmniejszenie ilości nawozu końskiego stosowane bo powolnego uwalniania azotu organicznego w dalszym ciągu. Jeśli zastosowanie końskiego nawozu w tym samym tempie co roku, istnieje możliwość aby gromadzić azotu niepotrzebnie wysokich poziomów.Kompostowane końskiego nawozu najlepiej stosować jesienią, pozwalając wystarczającą ilość czasu na działania drobnoustrojów odbędzie się. Dzięki czemu czterech miesięcy między aplikacji i sadzenia jest odpowiednie. Podniesiony łóżko z 3 do 4 cali konia kompostowaniu obornika i kopać go lekko w górę kilka centymetrów gleby.

Korzyści

Kompostowanie końskiego nawozu dla nawozów ma kilka zalet. Ciepło wytworzone w trakcie kompostowania zabija patogeny. Kompostowanie zmniejsza leci przez wyeliminowanie ich podłoża hodowli. Procesu kompostowania zmniejsza kupie gnoju konia przez około 50 procent. Nawożenie z konia kompostowaniu obornika jest akcesorium tani do Twojego ogrodu i ogólną właściwość. Jeśli masz mnóstwo końskiego nawozu do dyspozycji, może być kompostowane i sprzedawane do sąsiadów, korzystają Państwo z dodatkowego dochodu.