Jak stosować klej do płytek ceramicznych

Jak stosować klej do płytek ceramicznych

Klej do płytek ceramicznych, zwany także zaprawy, jest używany do umieszczenia płytek na powierzchni. Aby uzyskać najlepsze wyniki należy unikać przy użyciu zbyt dużo kleju lub rozprzestrzeniania się za dużo kleju na powierzchni w tym samym czasie. Ograniczenie rozprzestrzeniania się kleju do tyle powierzchni odłożyć dwa lub trzy płytki w czasie uniemożliwi kleju suszenia przed masz szansę, aby spełniać swoje płytki. Upewnij się, aby pracować w dobrze wentylowanym, ponieważ wiele klejów emitują toksyczne lub łatwopalne opary.

Instrukcje

•Postępuj zgodnie ze wskazówkami producenta do przygotowania wystarczy klej do wykorzystania w ciągu 30 minut. To zapobiegnie kleju suszenia. Jeśli masz klej, który wymaga nie dalsze przygotowania możesz pominąć ten krok.

Gałkowych glob klej z pojemnika i upuść go na powierzchni. Można używać rąk do tego lub zanurzyć kielnia w kleju, więc glob klej opiera się na jednym z narożników kielni.

•Użyj grzebienie kielnia do rozprzestrzeniania się kleju do pokrycia powierzchni płytek jednego do trzech. Przytrzymaj kielnia pod kątem 45 stopni, jak rozprzestrzeniania kleju, klej będzie ustawić nawet wysokość. Aby uzyskać najlepsze wyniki należy przenieść kleju w kierunku, który jest po przekątnej na grzbiecie wzór na dole swoje płytki.

•Nałóż jeden ¿eton naraz przed klej ma okazję do wyschnięcia. Należy to zrobić w ciągu kilku minut.