Dlaczego nie można uruchomić mój dmuchawa do liści?

Dmuchawa do liści działa z małych, wewnętrznego spalania silnika, który wymaga jedynie trzy podstawowe rzeczy na uruchomienie i prowadzenie. Powietrze musi przejść i silnika; paliwo należy wsuwać gaźnika; a iskra ognia musi w odpowiednim czasie do zapalania paliwa. Jeśli brakuje jednego z tych trzech składników, dmuchawa do liści nie rozpocznie.

Sprawdzanie portów lotniczych

Powietrze przenosi się do silnika poprzez filtr powietrza, która leży nad gaźnika. Ten Karimata usuwa cząstki, takie jak kurz, z powietrza przed miesza się z paliwa. Jeśli filtr jest brudne, powietrze będzie przestanie płynąć w, i silnik nie chce Zapalić. Umyć filtr w mydlanej wodzie regularnie, co 10-15 godzin i zastąpić go, gdy nie można oczyścić.

Powietrze przesuwa się z silnika poprzez tłumik, który siedzi po przeciwnej stronie od gaźnika, odpowietrzania gorących gazów od silnika i operatora. Metalowy ekran wewnątrz tłumik zapobiega ucieczce Zapalić żar. Po zablokowaniu ekran, Tłumiki hałasu i spalin portu z osadów węgla, silnik nie chce Zapalić. Oczyścić wszystkie te pars, za pomocą szczotki drucianej.

Sprawdź dopływu paliwa

Przesuwa paliwa ze zbiornika, wąż i do gaźnika; stamtąd paliwo miesza się z powietrzem i przenosi się do cylindra, a nadmiar paliwa Przeczyszcza z powrotem za pośrednictwem węża wtórnego. Cyklu paliwowego impulsów w czasie ze skrzyni korbowej, i jeśli wszystko zatrzymuje dopływ paliwa z jazda na rowerze, silnik nie chce Zapalić. Czyszczenie zbiornika paliwa i dysze odbioru paliwa; zastąpić oba węże gazowe; i usunąć, demontażu i czyszczenia gaźnika, jeśli silnik jest więcej niż kilka lat. Zawsze używać świeżo mieszane liści Dmuchawa gazu i zrzuci każde paliwo przed przechowywanie Maszyny dla więcej niż 30 dni.

Sprawdzanie świecy zapłonowej

Oksydowana lub zanieczyszczona świece zapłonowe dostarczy zbyt słaby iskry do zapalania paliwa w cylindrze. Świece zapłonowe wymagają wymiany co najmniej raz w sezonie, lub więcej często, w zależności od ile korzystasz z dmuchawa do liści. Sprawdź u swojego operatora specyfikacje dla właściwego świecy zapłonowej elektrody luki i, jeśli nie można uruchomić silnika, sprawdź tej luki z narzędziem gapping. Czyste zyski i przewód podłączony do świecy zapłonowej, korzystanie szmata i sprawdź, czy luźne połączenia. Zawodowych powinny dotyczyć problemów iskra.

Poważniejsze problemy

W niektórych przypadkach wszystkie te kwestie ustalania może nadal nie dostać silnik zaczął na twój dmuchawa do liści. Kompresji, lub ciśnienia wewnętrznego silnika, jest prawdopodobnie nie są wystarczające utrzymać wszystkich ruchomych części ruchomych zsynchronizowane ze sobą. Nieszczelności wokół skrzyni korbowej i tłok często przyczyną większości problemów związanych z kompresji i często są trudne i kosztowne do naprawienia. Musisz mieć profesjonalny mechanik do wglądu i izolowanie tych problemów związanych z kompresji.