Jak długo trzeba czekać na Colorado Blue Spruce do Grow?

Jak długo trzeba czekać na Colorado Blue Spruce do Grow?

Blue spruce Colorado (świerk kłujący) służy jako osłaniające, akcent i ekran między sąsiadami. Odkryto w Górach Skalistych w 1800 roku, niebieskie świerki można żyć od setek lat, ale wielu prędzej pogorszeniu z powodu cankers. Aby zapobiec choroby i przeludnienie, dodać inne iglaki na krajobraz, takich jak sosny i świerki białe.

Roczna stopa wzrostu

Colorado blue świerków, również znany po prostu jako "blue świerków," rosną pionowo w wolnym tempie około 12 centymetrów rocznie. Oczekiwać, że wolniejszy rozwój w ciągu pierwszych czterech lub pięciu lat po Przesadzanie. W swoich rodzimych siedlisk drzewa w końcu osiąga wysokość około 60 do 70 stóp, chociaż jeden okaz kwitnący w Utah stoi obecnie 122 metrów wysokości. Kiedy przeniósł się do domu krajobrazy, większość niebieskie świerki tylko dotrzeć do ostatecznej wysokości około 40 metrów.

Średni Spread

Drzewa starsze kłujący P. zazwyczaj osiągnięcia maksymalnej rozpiętości około 15 stóp. Z jego kształt piramidy iglaste rozszerza 1/2 cala średnicy rocznie. Aby zapobiec przeludnieniu siebie niebieskie świerki, sadzenia drzew 15 do 20 stóp od siebie.

Wzrostu porady

Wspieranie prawidłowego rozwoju, sadzić drzewa tak, że w górnej części system korzeniowy jest prawie płaska z otaczającym gruntem. Kiedy sadzone zbyt głęboko, P. kłujący może rozwinąć się rany tułowia. Zachować ściółkę co najmniej 4 cali z pnia i wody drzewo tylko w okresach suszy. Stałego wody lub gleby rozmoczony może spowodować przedwczesnej śmierci w niebieskie świerki. Mimo, że drzewo nie wymaga nawożenia, może dodać wiecznie zielony nawóz sztuczny podczas wiosną lub latem do zwiększenia urodzajności gleby i stymulowania wzrostu.

Typowe choroby

Dwie choroby zagrozić żywotności niebieskie świerki: Rak cytospora i rhizosphaera igła obsada. Do identyfikacji cytospora stoczono, spójrz na brązowe igły i martwe gałęzie z lepki płyn biały. Przycinanie martwe gałęzie mogą zapobiec przedwczesnej śmierci. Aby zidentyfikować rhizosphaera igły obsada, zbadać igły z soczewki powiększające. Jeśli widać czarne kropki w rzędach na chorych igieł, drzewo może mieć rhizosphaera. Aby zapisać twój świerk niebieski, znaleźć środek grzybobójczy oznaczone do igły obsada i zastosowanie produktu raz pod koniec maja i ponownie w pierwszym tygodniu lipca.