Perlit vs wermikulit grzyby

Perlit vs wermikulit grzyby

Grzyby domowe są niedrogie źródłem niskokaloryczne i bogate w błonnik, świeże warzywa. Zgodnie z University of Kansas grzyby zawierają białko, żelazo, Niacyna, witamina C i ryboflawiny. Są one również naturalnie wysoki w przeciwutleniacze selenu i Aspartat. Taca, pole lub worek uprawianych grzybów są sadzone z perlit, wermikulit lub oba. Dowiedz się, co jest najlepsze dla Twojej upraw przez oceny opinii biegłych.

Zalety perlitu

Perlit jest wykonane z skał wulkanicznych, że o rozwiń cząstek. To sprawia, że perlit, lekkie i porowate. Ten materiał trzyma korzenie roślin dobrze gazowane. Perlit pochłania sporo wody, ale jest stosowany głównie w mieszanki takich jak potting gleby na walory dobry drenaż, nie zatrzymywanie wilgoci umiejętności. Jednak on inną jakość bardzo cenne dla producentów grzybów. Perlit ma większą powierzchnię niż wermikulit, więc więcej woda odparowuje z niej. To sprawia, że przydatne materiały do dodawania dodatkowych wilgotności rośnie atmosfera.

Cechy wermikulitu

Wermikulit jest minerałem, który jest także rozbudowany obróbce cieplnej. Materiał ten przechowuje również korzenie roślin dobrze gazowane. Ponieważ wermikulit pochłania więcej wody niż perlit, to zachowuje więcej wilgoci przy korzenie roślin i również przyjmuje w składników odżywczych, uwalnia je do roślin korzenie i utrzymuje odżywczych z wypłukaniu. Tej jakości gąbkę sprawia, że wermikulit idealny do dodawania dodatkowych wilgoci do gleby grzyby rosną w, ale to dodaje wilgotność środowiska rośnie.

Przy użyciu obu wermikulit i perlitu

Wermikulit sprawia, że najlepszy dodatek do podstawy gleba do uprawy grzybów, bo to zapewnia odpowiednią dostawę wody w glebie obok korzeni. Za pomocą wermikulit nie znaczy, że musi zrezygnować zalety perlitu. Ponieważ grzyby składa się z 90% wody, ma sens aby utrzymać wilgotność w ich środowisko rośnie tak wysokie, jak to możliwe. Utrzymanie wysokiej wilgotności można osiągnąć przez nawilżacz schłodzić mgła systemów, które są drogie, lub częste ręka zraszania rozpyloną wodą. Trzecia metoda polega na moczenie perlit w misce z wodą, wysiłku mieszaniny i następnie warstw to Cala głęboko na dnie obszaru uprawy.

Zakupu perlit, wermikulit

Ponieważ te dwie odmiany są używane zamiennie w zalewania gleby receptur, sklepy często prowadzić jedną lub drugą. Ważne jest, aby wiedzieć, co kupujesz ze względu na różne właściwości każdego rodzaju gleby dodatku. Asystenci sklep może zaoferować do sprzedaży perlit, wermikulit lub odwrotnie i powiedzieć, że są one ten sam materiał, według worldseedsupply, org ekspertów. To prawda, że te dwie odmiany posiadają wiele zalet, mixup może zniszczyć partia, który rośnie. Starannie zbadać torba dla nazwy "perlit" lub "wermikulit", aby zapewnić, że kupujesz produkt, czego potrzebujesz.