Tolerancja temperatury pokoju lilia

Tolerancja temperatury pokoju lilia

Słabym świetle tolerancyjny pokoju Lilie zdobią ciemniejsze narożniki biura, apartamenty i domy. Pokoju Lilie są członkowie rodziny Filodendron i są cenione za ich szerokie, błyszczące liście i wyprostowany, z kapturem kwiaty. Ekstremalnych warunkach słabego oświetlenia może powodować roślina traci jego kwitnie lub nie kwitną w ogóle, i cool temperatury debilem liści wzrostu i może ostatecznie prowadzić do roślin śmierci.

Temperaturze pokojowej

Lilie Peace, jak większość roślin pokojowych, mają korzenie tropikalnego. Cieszyć się ciepłym temperatury. Kiedy temperatury są w 70-80 stopni Fahrenheita zakresie rosną dobrze. Pokoju Lilie gatunków można dotrzeć do 6 metrów wysokości o szerokości 6-foot. Te wymiary są trudne dla roślin, aby osiągnąć, gdy temperatury są niespójne. Zdrowe rośliny tolerują temperatury tak niskie, jak połowy lat 60-tych, ale temperatury poniżej 60 stopni Celsjusza powodują śmierć roślin. Jeśli Twoje Lilie peace były narażone na niskich temperaturach, spróbuj ożywienia ich przez cięcia je z powrotem do korony i zapewnienie im ciepło, wodę i światło pośrednie. Małe pędy powinny zaczynają rosnąć roślina kłączowa głównego systemu.

Temperatura wody

Pokoje są ciepłe, jest łatwo zapomnieć, że woda z kranu może być zimno. Upewnij się, że system korzeniowy rośliny nie iść w szoku. Zostawić wody siedzi się w temperaturze pokojowej przed nawadniania roślin. Pozostawiając wody stojącej w otwartych pojemnikach jest korzystne z powodów pozostających poza kontrolą temperatury. Chloru i innych zmiękczacze wody i dodatków są toksyczne i szkodliwe dla pokoju lilie. Pozwolić wodzie, pozostawić na noc. Chlor rozwieje rano i woda osiągnie komfortowa temperatura. Nie wody swojego pokoju lilia, kiedy temperatury są w zakresie niskich 60 F, gdyż może to spowodować stres roślin. Również nie nasycić swój zakład. Zachować gleby wilgotne.

Temperatury na zewnątrz

W klimacie tropikalnym, jak te Znalezione w US Department of Agriculture strefy mrozoodporności 11 pokoju Lilie są uprawiane jako rośliny przez cały rok. Strefa 11 obejmuje obszary Hawaje i Meksyku. W regionach marginalny, takie jak Południowa Floryda, Teksas i Kalifornia pokoju Lilie są umieszczone w pojemnikach i używany jako odkryte patio roślin podczas ciepłych miesięcy. Rośliny są przenoszone wewnątrz podczas chłodów. Jeśli zdecydujesz się roślin pokoju Lilie na zewnątrz w chłodniejszym klimacie, być przygotowany do albo je wykopać i zimują je wewnątrz jako rośliny doniczkowe lub pozwolić im umrzeć powrót i lilie świeżych roślin do następnego sezonu wegetacyjnego.

Względy

Istnieje około 35 gatunków lilii pokoju. Pochodzą z Ameryki Południowej i Środkowej, ale były hodowane jako rośliny doniczkowe od epoki wiktoriańskiej. Hodowli i uprawy spowodowały szereg odmian. Clevelendii jest najczęściej znaleźć w sprzedaży w szklarni i szkółki. Innych typów, takich jak Flower Power oferują wysokiej nóżce kwiaty natomiast Wallisa prezentuje liczne małe kwiaty. Choć różnią się one w rozmiar, kształt i kwitnący zwyczaj, wszystkich gatunków i odmian wypadły najlepiej w temperaturach od powyżej 60 stopni Celsjusza.