Jak gotować z kuchenki na propan

Propan przenośne Piece skonfigurować szybko do gotowania na kempingu. Regulacja funkcji Piece płomień na pilotach nawet gotowanie i bezpieczeństwa funkcje takie jak automatyczne gazu odcinające zawory, które sprawiają, że gotowanie zabawa i łatwe. Większość Piece propanu do camping są wyposażone albo z jednego lub dwóch palników aby ułatwić ich opakowanie. Wykonaj następujące kroki, aby skonfigurować i gotować z twój piecyk propan.

Instrukcje

• Miejsce na zewnątrz pieca na płaskiej powierzchni suchym pędzlem, namiot i materiałów łatwopalnych.

• Połączyć kanister paliwa przez przykręcenie go na zaworze gazu zegara aż do zamkniętych.

• Światła meczu i trzymać go przy palniku, a następnie włącz pokrętło regulacji gazu. Usłyszysz miękkie hiss, wskazując, że gaz płynie na palniku, który natychmiast należy zapaleniu.

• Regulacja płomienia do pożądanego poziomu do gotowania. Gulaszu i innych jednym naczyniu dań ciepła równomiernie ma∏a często nad płomieniem na nośniku. Więcej delikatne dania, które można palić, takich jak jajecznica, powinny być gotowane na małym ogniu. Zastrzegamy sobie najwyższe ustawienia patelni smażenia dania z ryb, hamburgery, schabowe i inne grube kawałki mięsa.

• Regulacji szyb wokół pieca aby palniki będzie na wymaganym poziomie. Jeśli masz najbardziej podstawowe piec plecakiem (zasadniczo tylko palnik połączone z zaworem gazu), skonstruować prostej szyby folii aluminiowej wokół ramki martwe gałęzie związane z sznurka, a następnie opieraj się szyby między dwoma skałami umieszczone w pobliżu pieca.

• Kolei zaworu palnika, aż wskoczy do odcięty dopływ gazu do palnika i gaszenia piec po zakończeniu gotowania.

Porady & ostrzeżenia

  • Zdecydować, ile butle propan trzeba będzie ostatnim w czasie trwania podróży, a następnie spakować jednym dodatkowym. Jako zasadę ogólną jeden mały kanister propanu powinien dostarczyć wystarczającą ilość paliwa gotować sześć posiłków na kempingu, lub dla około dwóch dni. Jeśli są plecakiem, plan dojazdu z wyprzedzeniem zatrzymuje się na obóz przechowuje więc można kupić tylko propan, czego potrzebujesz podczas ty potrzebować ono, a nie ciągnąć dodatkowe kanistry.
  • Propan jest wysoce łatwopalny gaz, który może detonować z wybuchowe życie. Zawsze zaworem odcinającym piec całkowicie gdy nie w użyciu i odłączyć propan kanister z pieca, po schłodzeniu.