Jak do spawania kolektora wydechowego pęknięty

Spawanie pękniętych wydechowy można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Zadanie może być wykonane z niemal każdym spawarka przeznaczona dla stali. Najważniejszą częścią spawania kolektora jest wykonanie prac przygotowawczych; dobrze prepped spawania praca idzie bardzo sprawnie.

Instrukcje

• Usunąć kolektora wydechowego z pojazdu. Spawania kolektora, podczas gdy jeszcze na silnik jest bardzo niebezpieczne, ponieważ łatwopalnych substancji chemicznych są wszędzie. W zależności od roku, Marka i model pojazdu zadania usuwania może trwać od dziesięciu minut na godzinę lub więcej. Przestrzeń i dostępności są dwa główne czynniki.

• Czyszczenia kolektora. Przy użyciu produktu, takie jak wapń, wapno i Odrdzewiacz, dokładnie przeszukać kolektora do zapewnienia, że nie pozostają łatwopalnych substancji chemicznych. Za pomocą szczotki lub koła naprawdę wysiąść trudnych rzeczy. Po kolektora jest czyste, pozostawić do wyschnięcia.

• Mielenia obszaru do spawania. Szlifowanie pęknięty obszaru kolektora usuwa wszelkie zanieczyszczenia lub rdzy, która może mieć zbudowany na powierzchni pęknięcia, a także zapewnia czyste miejsce dla spawacza stworzyć łuk. Nie grind od zbyt wiele materiału. Po prostu szlifować aż pęknięty obszaru kolektora jest czysty i gotowy do spawania. Do miejsca, które szlifierka nie docierają jak najlepiej z szczotką drucianą, aby upewnić się, że zanieczyszczenia są usuwane. Jest to również dobry pomysł, aby szlifować czyste miejsce gdzie zacisk ziemi zostanie dołączony do zagwarantowania pełnej mocy podczas spawania.

• Spoiny cracka. Bo metal kolektory wydechowe jest zwykle bardzo grube, można włączyć swoje Spawacz moc prawie całą drogę, zwłaszcza jeśli maszyna działa na 110 v dom bieżącego. Najważniejsze jest, aby przeniknąć wystarczająco głęboko do naprawdę naprawy obszaru, zamiast po prostu łatanie do powierzchni. Poruszają się bardzo powoli podczas układania spoiny stworzyć kałuży roztopionego. Jeśli spawacza jest jednostką kij, większość obszarów kolektora powinien być osiągalne, podczas spawania. Maszyny do podawania drutu czasami mają problemy z uzyskaniem w ciasnych miejscach, ale jeśli oba końce pęknięcia mogą być spawane, go będą nie szukać dalej. Jeśli za pomocą drutu rdzeniowy, należy wziąć pod uwagę startu dyszy aby pistolet mniejszych obszarów trudno dostępnych.

• Miejsce kolektora z powrotem na silniku. Po spawania jest zrobione i ochłodzeniu kolektora, śruby to powrót do pojazd zgodnie z zalecanymi momentami producenta. Sprawdź, czy uszczelka do upewnij się, że to nie jest uszkodzony i wymienić w razie potrzeby. Po kolektora jest podpięty do głowy i układu wydechowego, może sterować pojazdem.