Jak zrobić swój własny słonecznego ogrzewania basenu

Słonecznego ogrzewania basenu można zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować potrzebę władzy siatki do ogrzewania basenu. Światło słoneczne jest wchłaniany do cewki czarny potok w panelu, i ciepło jest przekazywane do pompowanej wody. Średnia przydomowy basen właściciel może budować słonecznego ogrzewania basenu około godzinę.

Instrukcje

•Bezpieczny cztery 2-na-4 w części sklejki tworzyć płytkie "pole". 2-przez-4 należy mocować na ich krawędziach z wkręty do drewna z tyłu sklejki, obracając śrubę zegara. To płytkie pole jest głównym panelu.

•Drill dwa otwory do przeciwnych rogach pola, na stronach 2-na-4 ściany. Otworów wlotowych i wyjście rur wodociągowych i powinien być nieco większy niż rzeczywiste rury.

•Wykonanie rury przez jeden z otworów i całej do przeciwnej stronie panelu. Podłącz adapter rury 90 stopni, to krótki odcinek rury i innego zasilacza 90 stopni. Wynik jest 180 stopni zgięcia w rurze. Uruchomić kawałek rury z tej karty na przeciwległym końcu panelu i dołączyć dwa więcej kart w taki sam sposób. To uruchomi rury na wzór grzejnika w środku panelu. Końcowy odcinek prostej rury powinna wyjść z drugiego otworu. Zmniejszenie długości odcinków rur krótsze zmaksymalizować ilość wody w panelu i umożliwić rury do linii z otworu wylotowego.

•Paint wewnątrz panelu czarny. Spray lub szczotki wszystkich powierzchniach wewnętrznych z kilkoma płaski czarny lakier i pozostawić do całkowitego wyschnięcia.

•Attach arkusz plexi do górnej części panelu, uszczelnianie rur wewnątrz. Plexi mogą być wstępnie nawiercone na małe śrubki, lub odbędzie się klejem.

•Podłącz pompkę wodną do potoku wej¶ciowego na panelu obracając to karta potoku ruchu wskazówek zegara, lub za pomocą kleju. Wąż dopływowy pompy należy udać się na głęboką wodę z basenu, gdzie woda jest najzimniejsze. Pompa powinna mieć kabel zasilania, lub basen filtr pompy mogą być uruchamiane za pomocą panelu, jeśli nie dodatkowe pompy jest używany.

•Podłącz wyjścia rury na panelu do węża i umieścić ją w płytkiej części basenu.

•Umieścić panelu w bezpośrednie działanie promieni słonecznych i włączyć pompę wody. Jak woda jest zasysane do panelu, światło jest absorbowane przez czarne rury i ciepło jest przekazywane do wody. Jak to wychodzi, to rozgrzewa płytkich końca, który krąży do chłodniejszych wody na głęboką wodę, ocieplenie na cały basen.

Porady & ostrzeżenia

  • Należy zachować ostrożność podczas łączenia ze sobą kilku podgrzewaczy, woda może osiągnąć niebezpiecznych temperatur.
  • Nie dotykaj panelu w bezpośrednie działanie promieni słonecznych, robi się bardzo gorąco.