Jak podzielić idealna przeszczep Daylillies

Jak podzielić idealna przeszczep Daylillies

Daylilies (Hemerocallis spp.) są Kwiaty wieloletnie latem dostosowane do prawie każdej glebie lub oświetleniu. Daylilies są nie prawdziwe lilie. Jedną z odmian dalii żarówki produkują 1 - i 4-metrowej trawy jak liście i łodygi wysokich z trąbka w kształcie kwiatów w prawie każdym kolorze. Każdy kwiat trwa około jeden dzień przed blaknięcie. Jedna roślina wytwarza wiele pąków przez całe lato. Daylilies tworzenie małych bulblets zwiększają rozmiar. Te kwiaty stają się przepełnione co 3-4 lata i trzeba podzielić. Podział odbywa się wczesną wiosną lub prawo po daylilies mieć kwitnące.

Instrukcje

•Dig gleby na głębokości 12 cali z łopatą na danym obszarze na pełnym słońcu. Usuń wszelkie chwasty, trawa i gruzu z witryny. 4-calowy warstwę kompostu lub organiczne rozłożone górnej części gleby. Zmieszać materiał do góry 6 do 8 cali gleby. Prowizji gleby pod gładkim.

•Dig gleby się wokół kępy daylilies z łopatą. Starannie pracy łopata pod kępą i podnieś ją z ziemi. Otrząsnąć nadmiar gleby, dzięki czemu można zobaczyć poszczególne rośliny.

•Osobny poszczególne rośliny z głównym kępy. Każdy podział musi mieć dwie do trzech liści fanów dołączone do korzeni. Cofać się liści na 5 do 6 cali powyżej korzenie ostrym nożem.

•Dig otwór z hand Kielnia, który umieszcza jedną z odmian dalii Korona 1 cal poniżej poziomu gleby. Umieścić jedną z odmian dalii roślin w otwór i rozłożyć korzenie. Wypełnić dziurę z gleby i delikatnie firma gleby wokół roślin, aby trzymać go w miejscu. Roślin każdego daylily 2 metrów od siebie.

•Wskaźnik obszar dokładnie na osiedlenie się w glebie. 4 do 6 cali słomiany Chochoł rozłożone nowo posadzone daylilies. Przeszczepione daylilies są szkody spowodowane przez mrozy, jeśli były pozostawione bez zabezpieczenia bez mierzwa.

Porady & ostrzeżenia

  • Usunąć ściółkę ze słomy, skoro wszystkie niebezpieczeństwa chłodu minął, na wiosnę. 1 do 2 cali zrębków, skoszonej trawy lub rozdrobnione liście rozłożone gleby na mulcz lato. Ściółkowanie latem zmniejsza wzrost chwastów, chłodzi gleby, oszczędza wilgotności gleby i dodaje składników odżywczych do gleby jako ściółkę załamuje się.
  • Jedną z odmian dalii roślin, które są podzielone na wiosnę nie może produkować kwiaty latem tego roku. Roślin energetycznych jest wprowadzane do wzrostu korzenia tuż po Przesadzanie.