Moja zmywarka nie jest sprzątanie kuchni i one są barwione z białą substancją

Moja zmywarka nie jest sprzątanie kuchni i one są barwione z białą substancją

Depozyty w gromadzeniu się wody detergentu, twarde lub pozostałości żywności w zmywarce mogą skutkować biały, kredowy substancji lub cząstki resztki jedzenia na naczynia, Podrywanie wygody zmywarka. Mycie rąk może usunąć pozostałości na bieżący zestaw dań, ale to nie rozwiązuje głównego problemu.

Twarda woda skali

Minerały w wodzie, włącznie z wapna i wapnia, pozostawiają białych pozostałości na naczynia, naczynia i przybory. Jeśli masz twardą wodę, skali mineralnych jest prawdopodobnie przyczyną sypkim gromadzeniu się na swoje dania. Instalacji zmiękczania wody można wyeliminować gromadzeniu się wody; w przeciwnym razie to należy regularnie czyścić zmywarki i potraw usunąć skalę buildup. Twarda woda pozostałości nie stanowią stały problem, jak to może być czyszczone od.

Pozostałości detergentu

Detergenty zmywarka nie zawsze całkowicie rozpuścić w cyklu prania, pozostawiając kredowy pozostałości. Sproszkowane detergentów w połączeniu z miękkiej wody mają największe szanse odejścia tego rodzaju osadów na naczynia. Detergentu marek przełączania lub przy użyciu płynnych detergentów może wyeliminować problemy z pozostałości. Detergent można także budować na wnętrze zmywarki i zablokować dysze opryskiwacza, zmniejszając moc Twojej zmywarce czyszczenia i pozostawienie białych pozostałości na naczynia. Wymaga to kompletne czyszczenie wewnątrz maszyny, aby odblokować dysze opryskiwacza i zapobiec gromadzeniu się przyszłych problemów. Pozostałości żywności można również zablokować brudnej wody dorzecza, powodując zmywarki do obiegu: woda brudna i detergentu z ładunkiem na potrawy podczas cyklu płukania. Odnoszą się do producenta modelu zmywarki do ustalenia właściwej metody do uzyskiwania dostępu i czyszczenia tego basenu.

Zmywarka do naczyń, czyszczenia

Usunąć twardej wody i detergentów nagromadzonych w zmywarce wyeliminować większość pozostałości przyszłych problemów. Systemem zmywarka podczas pusty płukania raz lub dwa razy co tydzień od gromadzeniu się światło. Głębiej sprzątanie raz w miesiącu zapobiega gromadzeniu się cięższe. Uruchomić pusty zmywarki na regularny cykl czyszczenia. Pod koniec pierwszego cyklu, gdy wewnętrzne dołu ma wypełnione wodą, otwarty zmywarki. Wlać 1 lub 2 szklanki czystego białego octu do dolnej części maszyny i zakończyć cykl prania. Kwas w occie rozbija gromadzeniu się wewnątrz maszyny więc wody można spłukać ją.

Danie do czyszczenia

Roztwór octu usuwa również detergentu i mineralnych osadów na naczynia. Łączą w sobie 1/2 szklanki octu z galon ciepłej wody. Moczyć naczynia w wodzie octu na 5-10 minut rozluźnić pozostałości przed mycia i płukania je. Szorowanie miejsca delikatnie pastą z równych części octu i sody oczyszczonej rozluźnia i usuwa bardziej uporczywych plam. Plamienie może wystąpić ponownie jako naczynia suche, jeśli twarda woda jest winowajcą. Wysuszyć naczynia dokładnie ręcznikiem danie aby temu zapobiec.