Top 10 wieloletnie rośliny do cienia

Top 10 wieloletnie rośliny do cienia

Wieloletnich cieniu ogród może być dość spektakularne. Lista 10 najlepszych bylin opowiada, piękne, łatwe w uprawie roślin. Cień w ogrodzie jest nie problem, ale możliwość rosną wielkie bylin. Zacienionym miejscu można mieć pełne słońce rano do około 11: 00, ale potem potrzebuje schronienie przed bezpośrednim nasłonecznieniem. Żadne rośliny będą rosły pod pokładem, ale wiele będzie rosnąć pod pstrokaty światło drzew. Pamiętaj mówić swoje lokalne mistrz ogrodników o specjalne warunki i wymagania światła do Twojego ogrodu.

Cieniu królewskiej

Efektowne liście hosta (Funkia spp.), które wahają się od 5 cali do 5 stóp całej, zrobić tej byliną królowej cieniu ogrodu. Niezawodnie wytrzymałe w większości Stanów Zjednoczonych, hostas są cięte do ogrodu cienia.

Cieniu ogród towarzysz Funkia to astilbe (Astilbe spp.), który ma wzór liścia filigreed i spektakularne kwitnie od białego poprzez różowy do czerwonego aż do royal purple.

Wschodniej Ameryce Północnej cieniu tubylców

Floks Woodland (Phlox stolonifera), wyświetla wiosenne kwiaty od białego poprzez różowy do odcieni niebieskawy fioletowy.

Kwiat pianki (Tiarella cordifolia) tworzy niskie okrywowe z zaspy białych kwiatów pod koniec lata. Pianki kwiat jest łatwa w uprawie i zapala się późnym latem cień z jego musujące białe wystawa kwiatów.

Gdy twój cień ogród projekt wywołuje dla rodzimych gatunków w strefie lekko suszarka, Kanada dziki imbir (Asarum canadense) jest roślin. Imbir nie konkuruje wielu niepożądanych roślin i jeszcze prace dobrze rezygnować większy hostas i innych średnich do dużych cieniu rośliny.

W ciemniejsze części ogrodu cienia, gdzie kwitnących roślin nie dostać wystarczająco dużo światła wiecznie Boże Narodzenie paproć (Polystichum acrostichoides) wznosi się na wyzwanie zapewniając liści zainteresowania i jelenie oporu.

Okazałe black cohosh (Actaea racemosa) posiada wysoki biały kwiat kolce, które świecą w upalne lato. Ciemnozielone do ciemny burgund liści zapewnia dodatkowe wieloletnie zainteresowanie.

Cieniu piękna

Ciemiężyca (Helleborus spp.) często kwitnie późną zimą kiedy śpi z resztą ogrodu. Wiele gatunków, w tym Christmas rose i wielkopostne róża, pochodzić po śniegu. Niezniszczalny Ciemiężyca jest koniecznością dla ogród ozdobnych odcień.

Japoński malowane paproć (Wietlica niponicum var. pictum) ma wspaniałe srebrzyste liście, które przeczą opis jak oni drgają w pstrokaty światło lato.

Tam są teraz bardziej koral dzwony (Żurawka (roślina) x brizoides) niż liczyć ogrodników, liść kolory począwszy od blado zielony i srebrny skórzane kreacje do głębokiej czekolady słodycze. Niektóre koral dzwony są cenione za ich fantastyczny liść kolory i kształty, podczas gdy inne są uprawiane dla pianką gałązek białe lub różowe kwiaty.

Cieniu notatki

Wieloletnia roślina roku Program zachęca i promuje stosowanie bylin. Hellebores, astilbes i koral dzwony wszystkich zostały wyznaczone byliny roku.