Termitów uszkodzenia kontra drewno Rot

Termitów uszkodzenia kontra drewno Rot

Termitów szkód i określonego typu zgnilizny drewna, znany jako sucha zgnilizna, można nie tylko się mylić, ale może powodować rozległe uszkodzenia struktur. Dwie formy uszkodzenia wyglądać podobnie do siebie i nie może od razu zauważyć. Jest w stanie dokonać rozróżnienia między tymi dwoma jest ważne w leczeniu potencjalnie katastrofalne w skutkach problemów.

Sucha zgnilizna

Sucha zgnilizna jest formą zgnilizny drewna, w których drewno jest osłabiony przez inwazją niektórych rodzajów grzybów. Grzyby te zużywają składników drewna, które sprawiają, że mocne i sztywne. Bo grzyb ma ciekawą możliwość przenoszenia wody z mokrych powierzchni do sucha, może rozwijać się w dość suche drewno.

Podziemny termitów

Może być mylony szkody pozostawione przez podziemny termitów i grzybów, które tworzą suchą zgniliznę. Jednakże podziemny termitów są małe owady, które żyją w koloniach pod gleby, tylko napawania się jeść i kopać tunele. Są one skuteczne i bardzo destrukcyjne, spożywanie drewno od wewnątrz przez żywiące się celulozy w nim.

Wystąpienia szkody

Sucha zgnilizna często przypomina suchy cegieł lub bloki ze względu na sposób, w którym grzyby zużywają drewna i transportu wody. Działania te tworzyć kanały w drewnie. Podziemny termitów również tworzyć kanały, ale w inny sposób. Wykopują schronienie rury, znany również jako rur błoto, z cząstkami gleby, wody, śliny i fekalia do transportu termity z gleby do drewna w poszukiwaniu żywności. Kanały mogą być zajęła się jak drzewo, z głównym "pnia" prowadzi do ziemi. Dwa rodzaje uszkodzeń może są zróżnicowane, jednak przez wykrywanie termity żyć i/lub kanały termitów i galerie. Termity też zwykle okazja wilgotne drewno.

Jak się tam dostał

Sucha zgnilizna spowodowane przez grzyby i szkoda termitów może wystąpić z powodu wspólnego: kontakt z glebą. Może się to zdarzyć z Fundacji pęknięcia, w szczególności. Jak na ironię sucha zgnilizna jest zwykle spowodowane przez drewno o zbyt dużo kontaktu z wilgocią; to grzyby, które transportu wody do miejsca suszarka, Dokonywanie drewna "suchą zgniliznę." Bo podziemny termitów żyje poniżej powierzchni, fundamentalne pęknięcia dać im szansę, aby znaleźć źródło żywności świeżej, łatwo dostępne w drewniane elementy konstrukcyjne.

Możliwości leczenia

Łagodne przypadki sucha zgnilizna mogą być kontrolowane przez eliminowanie źródeł wilgoci, nieszczelne przewody lub nieszczelności w piwnicy fundamentów. Jeśli sucha zgnilizna jest bardziej rozległa, drewno jest poddawane obróbce. Najczęściej odbywa się z kwasu borowego lub Boran, który może również zapobiec insektami.

Szkoda termitów podziemne jest traktowane z termiticides, lub środki owadobójcze, które zwalczają termity, stosuje się do gleby, a także przynęty termite. Przed 1980 te środki owadobójcze były wysoce toksyczny, ale w 2010, niższej toksyczności związki fosforoorganiczne i owadobójcze, które piretroidowymi są dostępne.