Jak stworzyć ogród Bog

Jak stworzyć ogród Bog

Wprowadzenia funkcji wody w ogród otwiera na sferze sadzenia realnych możliwościach. Ogrody błotnistej bog działa dobrze z fontannami, przyczyniając się do tworzenia naturalnej scenerii, ale pozwala się rozwijać szerszej gamy roślin i kwiatów. Bog ogrody są obszary stale wilgotnej glebie, które nadają się do uprawy roślin marginalne i podmokłych. Są szczególnie skuteczne w suchych obszarach ogród tworzony przy użyciu liniowej staw, marginalne roślin i funkcją wody do przekształcenia nieużytki obszar w oazę mini.

Instrukcje

Jak stworzyć ogród Bog

•Survey obszarze. Torfowiska ogród jest proste, aby utworzyć. Użyj ciąg lub elastyczny wąż ogrodowy do mapy okolicy i kształt do ogrodu.

•Dig bagno. Łopata się obszar około 8-10 cali głęboki z prostych bokach i płaskie podstawy. Nie nachylenia krawędzi, bo później po bokach będą gładkie i prowadzić do wypadków. Nie zrobić obszar na małe jak to wysuszyć szybko, ale obszar powinien być nie więcej niż 6 stóp całej w najszerszej części, tak, że można z łatwością dotrzeć rośliny w środku. Linii obszaru z piasku, podobnie jak w przypadku stawu, a następnie pokrycie z wkładką elastyczną. Jeśli budujesz staw w tym samym czasie, zbudować barierę oczek lub tkaniny i skały do utrzymania gleby z pralki do stawu.

•Wybierz roślin bagiennych. Bog jest to idealne miejsce do eksperymentowania z niezwykłych wilgoci kochający rośliny. Kilka dobrych wyborów są Parzydło, astibe, iris knieć lub źródliska, języczka, rzeżucha, lysichito, ulnaria, lobella (wyboru odmiany), wytrzymały paprocie, Pierwiosnek (wyboru odmiany), Cantedeskia. Języczka i astilbe są rośliny cienia i bagno mairgolds jak bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Jest mało prawdopodobne, zrobią dobrze w samym ogrodzie torfowiska. Hostas nie są tradycyjne torfowiska roślin, ale dobrze dostosowują się do sadzenia marginalne. Konsultacje ogrodnicze tekst lub poprosić o assitance od pracowników Centrum ogrodnicze do określenia przydatności roślin.

•Plant zakład bog. Dostosuj położenie roślin bagiennych, podczas gdy są one nadal w donicach, dopóki nie jesteś zadowolony z Porozumieniem. Studnia każdy pojemnik i umożliwić im do drenażu przed sadzeniem. Pierwszy zakład centrum torfowiska. Zrobić otwór sadzenia nieco większy niż pojemnik i roślin na tej samej głębokości. Firma gleby starannie wokół każdej rośliny. Poziomu gleby przez torfowiska ogród po sadzenia jest kompletny i pokrycie powierzchni warstwą luźne ściółka organiczna, aby zapobiec utracie wilgoci. Wziąć troszczyć się nie wobec stos ściółkę z łodygi rośliny.

•Propagate bog nasiona. Wypełnić podstawy tacy nasion z kamieni do odprowadzania wody, a następnie wypełnić wodnych kompostu. Mocno opakowanie kompost, przy użyciu innej tacy, w razie potrzeby. Kompost powinien być mocno spakowana, ale nie tak skompresowany, hamować wzrost gospodarczy. Zwilżyć kompost przez stojących zasobnik w płytkiej wodzie na kilka godzin, aż do powierzchni kompost ciemnieje z wilgoci. Wykres punktowy nasiona cienko i przykryć kompostu. Spryskaj regularnie, aby utrzymać wilgotne kompost. Gdy sadzonki są wystarczająco duży, aby obsługiwać, podzielić i je sadzić w torfowiska.

Porady & ostrzeżenia

  • Aby zapobiec rozwojowi chwastów, odłożyć osłonkę z tworzywa sztucznego po okolicy i pokrycie to chwast odstraszacz mierzwa.
  • Torfowiska mogą przyciągnąć przyrody, więc uważaj na jadowite węże i pająki.