Najprostszym sposobem na usunięcie tapety na granicy

Najprostszym sposobem na usunięcie tapety na granicy

Tapeta granice są bardzo proste do zastosowania na ścianie, ale ich usunięcie jest znacznie trudniejsze niż ich rozklejanie. Starszych tapety wydają się być wykonane z prawdziwego papieru i są znacznie łatwiejsze do usunięcia niż nowsze tapety granic, które pokryte są zwykle winylu, aby chronić je przed zabarwieniem. Dwa najbardziej wspólne strategie na usunięcie obramowania tapety obejmują parze lub chemiczne zabiegi.

Non Steam

Steam jest jednym z najłatwiejszych sposobów, aby usunąć obramowanie tapety, ponieważ wymaga tylko dwóch sztuk sprzętu: parowiec i skrobaczki. Można kupić lub wypożyczyć parowiec tapeta z lokalnego przechowywania sprzętu. Każdej parze tapeta ma nieco inne kierunki, ale wszystkie parowce obejmują napełniania zbiornika wodą i pozwalając element grzejny ciepłą wodą na około 15-20 minut. Parowca skuteczne steam musi przenikać tapeta aby rozluźnić kleju na odwrocie papieru. Punktacji przy granicy z narzędziem punktacji okrągłe lub lekko skrobanie tylko powierzchni papieru ze zgarniaczem umożliwia głębszą penetrację pary.

Po steam jest ogrzewany, zastosować ją do obszaru granicy; po kilku sekundach papier należy rozpocząć ze skórki od ściany. Użyj skrobaczki usunąć wszelkie obszary uparty kleju lub papieru. Obrać i usunąć papier jak pójdziesz.

Chemiczne żele i płyny

Innym prostym sposobem usunąć obramowanie tapeta jest zastosowanie specjalnie zaprojektowane środek chemiczny, który rozkłada tapetę klejem na łatwe usuwanie z Skrobaczka. Zabiegi chemiczne wydają się być skuteczne, ale niektórzy właściciele domów znaleźć im bardziej trudny do pracy bo ochronę skóry i oczu może być wymagane, a także stosowania dodatkowych narzędzi, takich jak Opryskiwacze lub szmaty, w zależności od producenta. Chemikalia i żele zawierają enzymy, które pomocy przenikania wody przez papier i rozbić kleju na podłoże tapety na łatwe usuwanie z skrobak. Jak obróbce parą chemiczne zabiegi wymagają punktacji tapety po raz pierwszy, tak, że chemikalia mogą przenikać przez papier.

Umożliwić chemiczne do moczyć papier na kilka minut zgodnie z instrukcjami producenta. Umożliwia usuwanie granicy od ściany, uważając, aby zapobiec Nacinający okolicznych farba ścienna szeroki skrobak. Umyć ściany w dół wilgotną szmatką po usunięciu granicy oczyścić wszelkie pozostałe chemikalia.

Porady i wskazówki

Choć Opryskiwacze informujemy o usunięcie tapety z całą ścianę, stosowanie żelu lub płynu z pędzla lub szmatki jest bardziej skuteczny w tapety granic, tak aby niepotrzebnie nie traktować okolic ściany.

Nie jest rzadkością w przypadku obszarów suszone kleju pozostać na ścianie, nawet po granicy został usunięty. Leczeniu takiego kleju bezpośrednio z tapeta chemicznych do złagodzenia i następnie delikatnie zeskrobać szpachlą. Każdej chwili używasz szpachlą usunąć obramowanie tapeta, pojawia się ryzyko uszkodzenia farby lub płyt kartonowo-gipsowych. Uniknąć uszkodzenia przesuwając szpachlą w ścianę tak, że nóż jest prawie równo ze ścianą a nie prostopadle do niej.