Jak sadzić Sod w Teksasie

Jak sadzić Sod w Teksasie

Czy myślisz o wypełniając puste plamy trawnik lub całkowicie ustanawiające nowy trawnik, darń jest zawsze dobrym wyborem. Dojrzały trawa okładka została profesjonalnie uprawiane i pokroić na kwadraty, sod zapewnia natychmiastowej gratyfikacji--zielony trawnik bez wszystkich prac. Podczas sadzenia darń można zrobić każdej chwili w stanie Texas, najlepszy czas to na początku spadaja. Koniec spada pozwala sod, mnóstwo czasu, aby ulokować i przygotować się do bujnej dywan zieleni na wiosnę i lato.

Instrukcje

•Zamień nad gleby na głębokości 4-cali. Jeśli masz tylko niewielki obszar gdzie zamierzasz sadzić sod, umożliwia to zrobić widłami. Dużych powierzchni twardych Texas gleby Użyj rototiller.

•Rake gleby przy użyciu ogród prowizji utworzyć powierzchnię położyć sod. Wodne gleby, dokładnie z moczygęba węża lub zraszaczy, 2 do 3 dni przed sadzeniem sod. Gleby powinny być wilgotne podczas procesu sodding, ale nie mokra.

•Lay sod w dół na dużych obszarach za pomocą przewodnika. Jeśli sod będzie tyłek przed chodniku lub podjazd, rozpocząć sodding z drogi, więc masz prosty wzór do pracy z.

Kwadraty •lay sod, jedna obok drugiej side-by-side, wtrącanie się wzajemnie i chodniku. Tworzenie pierwszego wiersza, a następnie przejść do następnego, zdumiewające stawów, tak jak gdyby były ustanawiające cegieł. Użyć noża dywan do cięcia części o boku do różnej długości, jeśli jest to konieczne.

•Wskaźnik sod natychmiast po to ustanawiające. Za pomocą węża moczygęba mokry darń na głębokość 4-cali do wspierania wzrostu korzenia. Wody codziennie przez pierwsze dwa tygodnie, z wyjątkiem na dni, które pada. Sod jest ustalona (3 do 4 tygodni), będzie to wymagać podlewania jeśli Twój obszar Teksasu doświadczeń warunków suszy.

Porady & ostrzeżenia

  • Zastosować nawóz do sod. Sprawdzić na opakowaniu, etykiet na nawóz do określenia przydziału ilości i częstotliwości. SOD zazwyczaj wymaga nawożenia 4 do 6 tygodni po posadzeniu.
  • Kosić sod 3 do 4 tygodni po posadzeniu z kosiarki.
  • Nie wody sod, zanim można kosić go. W ten sposób można zostawić opon koleiny w sod. Zamiast wody natychmiast po.