Jak postępować jeśli masz wyciek gazu w domu

Ponieważ gaz ziemny jest bezbarwny i bezwonny, gazu firm traktuje ich gazu z merkaptan, chemiczną, która zawiera siarkę i zapach zgniłych jaj. Bez merkaptan nie byłbyś w stanie zapach wyciek gazu w domu. Twoja firma gazu może być wypłacalny posyłać pewien zadrapanie i powąchać próbkę. Merkaptan jest straszny zapach i jeśli zauważy go w domu, natychmiast opuścić swój dom.

Instrukcje

•Unikać odwracanie przełączników, toczenie na wszelkie urządzenia elektrycznego lub przy użyciu telefonu, jeśli czujesz wyciek gazu. Iskier elektrycznych są tworzone w przełączniki każdy czas oni są odwrócone i to zapalania gazu i spowodować poważne wybuch. Nigdy nie odebrać telefon w domu, gdzie podejrzewasz, że tam jest wyciek gazu. Telefony bezprzewodowe i przewodowe zawierają przełączników lub ładowarki kontakty, które tworzą iskierki za każdym razem można używać ich także.

•Proceed bezpośrednio w kierunku drzwi i zostawić domu. Zostawić drzwi szeroko otwarte, jeśli możesz, ale nie trać czasu. Używać pewien komórka telefon się na krawężniku lub udać się do domu sąsiada i zadzwonić pod numer 911 lub usługą gazu.

•Jeśli żyć w kraju i za pomocą zbiornik propan i że zbiornik jest daleko od domu, spróbuj i wyłączyć główny zawór. Nie rób tego jeśli gaz wydaje się pochodzić z obszaru zbiornika i nie próbować tego, jeśli zbiornik jest w dowolnym miejscu w pobliżu gdzie woń gazu. Zadzwonić 911 pierwszego, a następnie twój propan lub gaz firma.

Porady & ostrzeżenia

  • Rozważ zainstalowanie detektora wycieku gaz ziemny lub propan. To może uratować Ci życie.