Jak zrobić słonecznej suszarni

Jak zrobić słonecznej suszarni

Słoneczna suszarka jest jedną z najłatwiej słoneczne urządzenia do budowy i jednej z ten najliczniejszy po¿yteczny. Natomiast w słonecznej suszarni może wysuszyć ubrania i pościel, ogrodników i myśliwych woleli użytkować urządzenia dla zachowania natury bounty za cały rok do przechowywania żywności. Możesz zrobić efektywne odzież słonecznej suszarni wiążąc bielizny pomiędzy dwoma drzewami; efektywne żywności słonecznej suszarni zajmuje więcej czasu, ale jest warte wysiłku.

Instrukcje

•Build pole jako podstawa do słonecznej suszarni. Pole powinno być o takich samych wymiarach jak okna z recyklingu. Zmierzyć i wyciąć cztery kawałki drewna 2-przez-6-calowy; obie strony będzie długość okna, podczas gdy pozostałe boki będzie szerokość okna mniejszej grubości kawałki długości dwóch--około 1,5 cala. Jeśli szerokość okna jest 48 cali, Odejmij trzy cale z każdego kawałka szerokość cięcia. Oznaczyć drewna w linii cięcia za pomocą carpenter's square. Piła z ręki lub piły wzdłuż linii cięcia. Montażu ramka przez docierania dwie długości odcinków na kawałki szerokości dwóch rogach i paznokci bezpiecznie.

•Attach recyklingu okna dialogowe, które zostały zbudowane, za pomocą zawiasów. Okna powinny pasować bezpośrednio na polu, z krawędzi nawet. Zastosować Zawiasy do jednej dłuższej krawędzi pudełka, a następnie na ramie okna, sprawdzanie, upewnij się, że umieszczenie pozwala ty wobec otworzyć i zamknąć okno dialogowe góry swobodnie. Linii wewnątrz powierzchni okna kawałek czarnej tkaniny cięte do dopasowania; Sklej lub zszywkami go do ramy okna drewniane wzdłuż wszystkich krawędzi. Wewnątrz ramki, śruby o długości 6-calowy po jednym drewna w linii środkowej z każdej strony krótkie pole, równolegle do górnej krawędzi ramki, przy użyciu drewna śruby umieszczone cala od końca każdego po jednym kawałku. Powinny to być dość luźne, do pivot pionowej, prostopadłej do klatki, aby działać jako rekwizyty do przechowywania na górze okno otworzyć podczas dodawania i usuwania tacki na żywność.

•Sterowanie recyklingu okna ekranu dokładnie wodą z mydłem naczyń. Ekran musi być nieco mniejsze niż wewnątrz wymiary Twojej suszenie słoneczne pole tak, aby zmieścił się łatwo.

Jeśli na ekranie jest metalowe ocynkowane lub rdzawe plamy, przykrywamy warstwą tkaniny bezpiecznej żywności takie jak ogrodzie siatki przed użyciem.

•Kawalki kawałek tektury metalowe dwóch do czterech cali większe niż Wymiary zewnętrzne pole, przy użyciu piły ręcznie lub posuwisto-zwrotnym moc zobaczył z ostrzem skrawania metali. Uważnie pieczęci ostre krawędzie taśmą klejącą. Miejsce kawałek metalu na piknik blat lub innych podwyższonej powierzchni. Umieść swoje solarnej suszenia na metalu. Podnieść cały zespół na stronie zawieszany pod niewielkim kątem--15 stopni lub tak--ku południowi dla optymalnego na słońcu, podpórka pod metalu z bloków drewnianych.

•Aby sucha karma, rozprzestrzeniania przygotowane przedmioty w jednej warstwie na ekranie, umieścić go w oknie suszenia bezpośrednio na powierzchni metalowych falistej i Zamknij pokrywę okno. Powietrze przepływa przez falistej przestrzenie do pomocy suszenia, oraz energia cieplna będzie pochłonięta przez okno. Czarnej tkaniny będzie pomoc zatrzymywania ciepła, zachować wartości odżywcze żywności i zachować w słońcu z wybielanie kolor z suszonych produktów.

Porady & ostrzeżenia

  • Zmienić położenie Państwa słonecznej suszarni jak Słońce przesuwa się po niebie w optymalizacji słoneczna kolekcja.
  • Taśmy każdej farby z poprzednich recyklingu okno umożliwia wyeliminowanie ryzyka ołowiu farba ekspozycji.