Jaka jest różnica między Prunus Mume idealna Prunus Triflora?

Jaka jest różnica między Prunus Mume idealna Prunus Triflora?

Prunus mume Prunus triflora pochodzą z Azji Wschodniej i są powszechnie uprawiane jako owoc lub ozdobnych kwitnących drzew w klimacie umiarkowanym na świecie. Morela jest powszechnie nazywany japońskiej moreli. Prunus triflora jest dziś znany botanicznie jako Prunus salicina, śliwa japońska. Świeżych śliwek sprzedawane w sklepach spożywczych w Stanach Zjednoczonych są japońskiej śliwki z ich firmy, słodki miąższ. Japońskiej śliwki suszone są nie do śliwek.

Historyczne początki

Podczas obu gatunków drzew prowadzić wspólne nazwy, które odwołują się do Japonii, nie jest całkowicie poprawne przymiotnik. Morela japońska jest najczęściej pochodzi z Chin i Korei. Śliwa japońska jest również pochodzi z Chin. Podczas zachodu najpierw oddziaływały na Dalekim Wschodzie w XVIII i XIX wieku, był przede wszystkim z Japonii. Zarówno japońskiej moreli i śliwy była uprawiana w Japonii w tym czasie, więc tych roślin do Europy i Ameryki Północnej były kojarzone tylko z Japonii.

Charakterystyka rozwoju

Rosnące 15 do 25 metrów wysokości i równie szeroki, japoński drzewa morelowe rozwijać pojedynczej tułowia z wielu oddziałów prosto ale rozprzestrzeniania. Drzewo często osiąga sylwetka wazon w kształcie czaszy. Nowe gałązki wyglądają zielonych i Kora jest stosunkowo przyziemne i gładkie. Śliwy japońskie są bardziej energiczne z ogromną ilość oddziałów i gałązki, często z ostrogi, które są podstawy przysadzisty gałązka. Podczas uprawy w sadach, drzewa starsze około 20 metrów wysokości i 25 metrów szerokości, ale w środowisku niezarządzanego, oni puszka metalowa dostać do 35 metrów wysokości i równie szeroki. Kora jest szorstki i sylwetka drzewa jest nieco rozprzestrzeniania się z pionowej gałązki.

Kwitnienia

Kwiat japońskiej moreli drzewa zimą. Uprawiane w US Department of Agriculture roślin twardość strefy 7 do 9, kwitną od stycznia do początku marca. Pachnące kwiaty 5 petaled są jakiś odcień różowe różowe, chociaż istnieje wiele odmian z szeroki wachlarz odcieni, w tym biały. Natomiast śliwy japońskie kwitną w późną zimą w strefach USDA 6 do 9, w każdej chwili od lutego do końca marca. Ich kwiaty są 5 petaled, ale zawsze białe.

Owoce

Najbardziej oczywistą różnicę między japońskiej moreli i śliwki są owoce. Japońska morela drzewa uprawia się głównie jako ozdobnych kwitnących drzew. Jeśli pszczoły zapylają kwiaty zimą, mały żółty morele mogą tworzyć, ale nie konsekwentnie. One są jadalne, ale gorzki, mierniczy około 1 1/4 cala średnicy. Śliwa japońska owoce są zaokrąglone, prawie sercowate z firmy, słodkie i soczyste mięso. Drzewa produkują ogromne ilości owoców, które rozwijają sypkim film, o nazwie bloom, na woskowej skóry. Japońskiej śliwki środek 2-2 3/4 cala całej.